موج
کدخبر : ۴۰۱۱۹۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-401194

مدیرکل انتقال خون استان مازندران اعلام کرد:

مدیرکل انتقال خون مازندران گفت: از ابتدای فروردین تا پایان شهریور ماه سال جاری 76 هزارو 455 نفر به مراکز اهدای خون مازندران مراجعه کردند که از این تعداد 63 هزارو 14 نفر موفق به اهدای خون شدند.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، دکتر ذوالفقار تقوی از مراجعه 76 هزار و 455 نفر جهت اهدای خون در شش ماهه نخست امسال خبر داد و اظهار داشت: از این تعداد 60 هزار و 14 نفر موفق به اهدای خون شدند.

 وی با بیان اینکه در شش اول سال جاری 38 هزارو 546 واحد خون اهدایی مربوط به اهدا کنندگان مستمر در سراسر استان بود، ادامه داد: 6 هزار و 858 نفر نیز اهدا کنندگان بار اولی و 17 هزار و 517 نفر نیز دارای سابقه اهدای خون بودند.

مدیرکل انتقال خون مازندران با تأکید بر اینکه نیاز به خون و فرآورده های آن همیشگی و مستمر و مدت زمان نگهداری آن محدود است، گفت: با توجه به کاهش موج کرونا و افزایش اعمال جراحی ها در استان نیاز به خون نیز افزایش یافته است و به همین علت از شهروندان مازندرانی درخواست می کنم برای اهدای خون اقدام کنند و یاری کننده انتقال خون و نجات دهنده بسیاری از بیماران و نیازمندان به خون باشند.

وی افزود: تمامی شیوه نامه های بهداشتی در مراکز اهدای خون مازندران با دقت رعایت می شود و مردم هیچ گونه نگرانی نداشته باشند.

تقوی ضمن ابراز خرسندی از کاهش آمار مبتلایان به کرونا در پی انجام واکسیناسیون، ابراز داشت: کسانی که واکسن های آسترازانکا و اسپوتنیک را دریافت کرده اند تا دوهفته از اهدای خون معاف هستند و بعد از 14 روز شرایط اهدای خون را دارند و تزریق دیگر واکسن ها منعی برای اهدای خون ندارد.

وی با دعوت از شهروندان مازندرانی برای اهدای خون، تصریح کرد: بهبودیافتگان کرونا نیز می توانند یک ماه بعد از بهبودی کامل برای اهدای خون به مراکز انتقال خون مراجعه کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

پربازدیدترین گروه

گفتگو

ارسال نظر:

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

گفتگو

دیگر رسانه ها

`