موج
کدخبر : ۴۰۱۱۱۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-401118

وحید پاکزاد:

وحید پاکزاد گفت: فیلم اشکنه حاصل تجارت و فعالیت من در زمینه کودکان و نوجوانان است؛ 4 دوره در جشنواره حضور داشتم و خوشحالم که این اتفاق در شهر من اصفهان، رخ می دهد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، وحید پاکزاد در نشست خبری فیلم «اشکنه» که در سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان اظهار داشت: فیلم اشکنه حاصل تجارت و فعالیت من در زمینه کودکان و نوجوانان است؛ 4 دوره در جشنواره اثر داشتم و خوشحالم که این اتفاق در شهر من رخ می دهد. فضای کار فانتزی بوده و جا دارد که از کمک بازیگران اصفهانی در این اثر تشکر کنم. فعالیت بسیار سختی را در پیک‌های شیوع ویروس کرونا داشتیم که خدا را شکر توانستیم بدون مشکل این پروژه را به پایان برسانیم.

وی گفت: اکثر کارهایی را که انجام دادم با کودکان بوده و تجربه این کار به من کمک کرد که تا جایی  ممکن است در پیش تولید فعالیت زیادی داشته باشم. با تمرین بسیار زیاد، سعی می کنم که پروژه طولانی نشود. در روز اول شروع پروژه، سجاد رضایی فیلم نامه را حفظ نکرده بود که سعی کردیم این کار را با او تمرین کنیم. بچه هایی که دوران آکادمیک را ندیده باشند، کمی کار کردن با آنها سخت‌تر است  اما حس رقابت بین بچه ها و تلاش هایی که برای یادگیری آن ها داشتیم، توانست اثر ما را به موفقیت نسبی برساند. البته در کنار این مسائل همیشه تلاش کردیم که کودکان از دنیای کودکی خود دور نشده و برای انجام این پروژه خسته نشوند.

پاکزاد تاکید کرد: چیزی که باعث می‌شود که در اصفهان بمانم و کار کنم، کامل بودن امکانات در این شهر است؛ ما در اصفهان بهترین کادر فیلم سازی را داریم. معمولا از فیلم سازان اصفهانی تقاضا می شود که از بازیگران مطرح در آثار خود استفاده کنند اما بازیگران اصفهانی بسیار توانمند هستند و توانایی رقابت در سینمای کشور را دارند.

وی خاطرنشان کرد: شرکت در دوره‌های بازیگری می‌تواند برای استعدادهای اصفهانی‌ها بسیار تاثیرگذار باشد و آن ها را با کیفیت بهتری راهی دنیای فیلم سازی کنند. دوره آکادمیک یکی از بهترین راه ها برای دریافتن سختی های ساخت یک پروژه سینمایی است و باعث می شود که بازیگران عملکرد بهتری داشته باشند. کودکان باید یاد بگیرند که برای حضور در پروژه های سینمایی، کمی از دوران کودکی فاصله بگیرند که یکی از بهترین راه ها برای رسیدن به این درک، شرکت در دوره های آکادمیک است.

این کارگردان اصفهانی گفت: تاکنون نزدیک به 43 فیلم ساخته ام. در گذشته افرادی که لهجه بومی داشتند را از پروژه کنار می گذاشتم؛ اما در فیلم های اخیر، فیلم نامه هایی با ساختار لهجه اصفهانی را پیش برده‌ام

وحید پاکزاد افزود: در گذشته اثرهای فاخری مانند قصه‌های مجید را داشته و تلاش کردیم که در این جهت قرار بگیریم که لحجه اصفهانی در فیلم ما درست و صحیح صحبت شود.

وی خاطرنشان کرد: متن این فیلم می توانست بهتر از این باشد؛ ضعفی که اصفهان در نگارش دارد، به دلیل بها ندادن و عدم حمایت از برخی نویسندگان خوب این استان است که شاید با بهتر شدن حمایت ها، متن های فیلم های اصفهانی نیز روز به روز بهتر شود.

پاکزاد گفت: سجاد رضایی در ابتدای معروفیت در فضای مجازی ، در چندین کلیپ که کاملا تبلیغاتی و با هدف کسب مخاطب بود شرکت کرد اما زمانی که وی را برای بازیگری انتخاب کردم، از او خواستم که این شرایط را کنار بگذارد و این کار را به صورت حرفه ای آغاز کند. با این حال، اکثر بازیگرانی که استفاده می کنیم، از آموزشگاه های بازیگری و با تجربه کافی انتخاب شده اند و مواردی مثل سجاد رضایی، استثنائاتی است که وارد سینما می شوند.

زینت کنجکاو، دیگر بازیگر این اثر نیز اظهار کرد: این فیلم برای من بسیار ارزش داشت زیرا در این فیلم لهجه اصفهانی به زیبایی صحبت می شد  و نام و داستان آن نیز در مورد یکی از غذاهای اصیل اصفهانی بود.

وی افزود: مسئولیت ساخت پروژه همیشه بر عهده کارگردان است و به همین دلیل جدیت کار و کارگردانی حائز اهمیت است. یکی از نکات مثبت کارگردانی وحید پاکزاد، اعطای این شرایط به بازیگر است که از دیالوگ هایی که به فکرش می رسد نیز استفاده کند که این عمل باعث ایجاد خلاقیت در بازیگران خواهد شد.

سجاد رضایی، بازیگر این فیلم نیز گفت: در فیلم «اشکنه» بازیگر نقش اول بودم و از وحید پاکزاد و سایر عوامل برای اهدای این فرصت تشکر میکنم. در زمستان هوا سرد بود و شرایط شیوع کرونا نیز بسیار حاد بود اما توانستیم به خوبی این پروژه را به پایان برسانیم.

وی افزود: صد درصد بازیگری را ادامه می دهم زیرا به رشته هنر بسیار علاقه دارم و دوست دارم که به شهرت برسم.

رضایی در پایان تاکید کرد: زمانی که برای تمرین به دفتر کارگردان مراجعه و قسمت های مختلف فیلم را تمرین می کردیم، هر روز که می گذشت، باید علاوه بر حفظ قسمت های قبلی، قسمت های جدید را نیز تمرین می‌شد. با این حال کار با وحید پاکزاد بسیار خوب و راحت است و آموزه های زیادی را به همراه دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`