موج
کدخبر : ۳۹۹۹۴۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-399945

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان از صدور هشدار سطح قرمز دریایی و نارنجی جوی در هرمزگان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، مهرداد حسن زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان اظهار داشت: با توجه به ناپایداری متأثر از نزدیکی چرخند حاره ای، منجر به تند باد شدید در مناطق ساحلی در محدوده 70 کیلومتر در ساعت 40 نات و در مناطق فراساحلی بیش از 40 نات می شود که این ناپایداری همراه با رگبار باران، رعد و برق و افزایش ارتفاع موج در مناطق ساحلی در محدوده 3 متر و در مناطق فراساحلی بیش از 4 متر است.
حسن زاده ابراز داشت: هم استانی های عزیز با توجه به فعالیت توفان حاره ای در دریای عمان، طی روزهای شنبه و یکشنبه هفته جاری از هرگونه فعالیت دریایی در دریای عمان خودداری کنند.
وی افزود: طبق اعلام هواشناسی هرمزگان در روزهای شنبه ۱۰ مهر و یکشنبه ۱۱ مهر به علت ناپایداری های متأثر از نزدیکی چرخند حاره ای، وزش باد نسبتاً شدید و مواج شدن دریا را در دریای عمان، سواحل شهرستان های جاسک و سیریک و با شدت کمتر در شرق تنگه هرمز شاهد خواهیم بود.
حسن زاده با اشاره به رگبار باران، رعد و برق و احتمال تگرگ و تند باد لحظه ای، تصریح کرد: طی روزهای شنبه ۱۰ مهر تا دوشنبه ۱۲ مهر به دلیل شرایط جوی موجود، بالا آمدن آب رودخانه ها و احتمال سیلابی شدن رودخانه های فصلی دور از انتظار نیست و از هم استانی ها تقاضا می شود با توجه به احتمال سیلابی شدن رودخانه ها در برخی نقاط شرقی استان، از تردد در حاشیه رودخانه ها خوددارى کنند.
وی با اشاره به مناطق تحت تأثیر ناپایداری های ناشی از چرخند حاره ای و رشد ابرهای همرفتی در ارتفاعات استان، گفت: بیشترین تاثیرات این سامانه بر مناطق شرقی هرمزگان در شهرستان های جاسک، سیریک، بشاگرد، نقاطی از شهرستان های میناب و رودان و ارتفاعات استان خواهد بود.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان در پایان خاطرنشان کرد: طی روزهای یاد شده به دلیل تند باد شدید در مناطق ساحلی، اختلال در کلیه فعالیت های دریایی و آسیب به تاسیسات ساحلی و فراساحلی را در پی خواهد داشت و به همین منظور تقاضا می شود به توصیه های ایمنی توجه لازم شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`