موج
کدخبر : ۳۹۹۷۱۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-399719

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد گفت: با آغاز مهرماه و شروع سال تحصیلی جدید، برای ایجاد بستر آموزش مجازی و کاهش هزینه خانواده ها و فرهنگیان عزیز، مانند سال گذشته اینترنت شبکه دانش‌آموزی شاد رایگان است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمدرضا پاکدل مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد گفت: با آغاز مهرماه و شروع سال تحصیلی جدید، برای ایجاد بستر  آموزش مجازی و کاهش هزینه خانواده ها و فرهنگیان عزیز، مانند سال گذشته اینترنت شبکه دانش‌آموزی شاد رایگان است، علاوه بر این وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در راستای مسئولیت اجتماعی خود در آموزش الکترونیکی برای معلمان، اساتید دانشگاه و حوزه، دانشجویان و طلاب بسته اینترنت رایگان در نظر گرفته است.

پاکدل افزود: برای اساتید دانشگاه بسته ۶۰ گیگابایتی، برای معلمان ۴۰ گیگابایت و برای دانشجویان و طلاب بسته ۳۰ گیگابایتی به مدت ۶ ماه در نظر گرفته شده است

وی اظهار کرد: اساتید، معلمان و دانشجویان برای فعال‌سازی بسته ها می بایست صرفا به سایت https://ictgifts.ir مراجعه کنند. متقاضیان، در این سایت کد ملی و شماره تلفنی که به نام خودشان است را وارد کنند. پس از دریافت این اطلاعات و تائید صحت آن‌ها، اسامی نهایی در مدت زمان منطقی در اختیار اپراتورها قرار می‌گیرد تا ترافیک رایگان به حساب‌شان افزوده شود. امکان فعال­‌سازی بسته هدیه بر روی تلفن همراه دانشجویان یا بر روی تلفن ثابت (ADSL) فراهم شده است.

وی تا کید کرد: فقط یک بار امکان ثبت‌نام برای هر یک از متقاضیان وجود دارد و مهلت ثبت‌نام حداکثر ۷ روز است.

پاکدل اعلام کرد: برای مدیریت ترافیک سایت، معلمان و دانشجویان  بر اساس رقم آخر کدهای ملی به شرح زیر برای ثبت نام اقدام کنند: چهارشنبه ۷ مهر  کدهای ملی با رقم آخر 0 و 1 و 2 همچنین پنج‌شنبه ۸ مهر کدهای ملی با رقم آخر 3 و 4 و 5 جمعه ۹ مهر  کدهای ملی با رقم آخر 6 و7 و8 و 9 همچنین از ۱۰ مهر تا ۱۴ مهر  امکان ثبت‌نام برای کلیه معلمان و دانشجویان تاکید می گردد ثبت نام صرفا از طریق سامانهiictf.ir و فقط با درج کد ملی و شماره تلفن انجام می شود.

وی گفت: همچنین هر کدام از دانش‌آموزان، اولیا و معلمان در سراسر استان با هر نوع سرویس اینترنت که به سامانه شاد متصل شوند، این ترافیک رایگان خواهد بود و از بسته کاربری افراد کسر نخواهد شد. استفاده رایگان از سامانه شاد به هیچ وجه نیاز به ثبت نام و ارایه اطلاعات شخصی در سایر سامانه ها ندارد و عضویت در سامانه شاد کفایت می کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`