موج
کدخبر : ۳۹۹۳۵۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-399357

داریوش امانی:

معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: بر اساس پیش‌بینی‌ها؛ دو سوم زائران به صورت زمینی و از طریق مرزهای بین‌المللی مهران و شلمچه وارد کشور خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، داریوش امانی معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در مرز مهران  با اشاره به اینکه بیشترین میزان بازگشت زائران از مرز مهران خواهد بود،افزود: در مرز مهران همکاران سازمان راهداری به عنوان نماینده معین از هرکدام از استان‌های کشور حضور دارند و هنگام بازگشت زائران به مرز آنها را  برای سهولت در جابجایی توسط اتوبوس‌ها راهنمایی خواهند کرد.

وی با بیان اینکه بر اساس آمار غیر رسمی بیش از 200 هزار زائر برای شرکت در آئین بزرگ اربعین حسینی وارد کربلای معلی شده‌اند که پیش‌بینی می‌کنیم حدود 180 هزار نفر از طریق مرز زمینی وارد کشور شوند،افزود: مرز مهران آمادگی کامل برای انتقال زائران اربعین حسینی را دارد و در این راستا برنامه ریزی های خوبی صورت گرفته است.

معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تصریح کرد: با توجه به پایان کنگره بزرگ اربعین حسینی، بیشترین ورودی زائران را طی 24 ساعت گذشته خواهیم داشت و این سازمان تا پایان کامل برگشت زائران به کشور سرویس‌دهی مناسب ارائه خواهد کرد.

امانی به قیمت بلیط اتوبوس ها اشاره و خاطرنشان کرد قیمت و مسیرهای مشخص شده و در 2 پایانه مرزی مهران و شلمچه بنرهای مناسب در این خصوص تعبیه شده است تا در حق زائران هیچ گونه اجحافی صورت نگیرد.

وی با بیان اینکه طبق پیش بینی های انجام شده نزدیک به 180 هزار زائر اربعین بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته از طریق مرزهای زمینی مهران و شلمچه وارد کشور خواهند شد،گفت: موج بازگشت زائران به کشور از بعد ظهر امروز بیشتر خواهد شد و بنا بر تصمیم ستاد اربعین زوار از طریق مرزهای مهران و شلمچه به کشور باز خواهند گشت.

معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای افزود: تاکنون هیچ گونه تصمیمی مبنی بر بازگشایی سایر مرزها برای بازگشت زائران توسط ستاد مرکزی اربعین اتخاذ نشده است.

امانی اظهار داشت: در 24 ساعت گذشته تعداد محدودی از زائران به کشور بازگشته‌اند اما بنا بر پیش‌بینی‌ها از ساعت 17 امروز حجم ورود زائران به کشور بیشتر خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`