موج
کدخبر : ۳۹۹۲۳۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-399234

جواد خزاعی:

سرپرست سازمان صمت خراسان رضوی بیان کرد: ویژگیهای مهم و اثرگذار منحصر به فرد حوزه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی به خاطر سهم ۹۸ درصدی بخش خصوصی و تشکلهای صنعتی، معدنی و صنفی فعال این استان است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، جواد خزاعی سرپرست سازمان صمت خراسان رضوی در خبری اعلام کرد: طی ۶ ماهه نخست امسال مجوز برای سرمایه گذاری خارجی ۲۶ میلیون دلار در طرحهای مختلف صنعتی و معدنی استان صادر شده است.

خزاعی در ادامه این خبر افزود: در این مدت برای ۵۱ طرح در بخشهای مختلف اقتصادی خراسان رضوی مجوز سرمایه گذاری خارجی با سرمایه بیش از ۳۸ میلیون دلار صادر شد که بیشترین سهم آن مربوط به بخش صنعت با ۳۲ طرح و با سرمایه مصوب حدود ۲۶ میلیون دلار است که ۶۷ درصد از کل سرمایه مصوب خارجی استان در نیمه نخست سال را به خود اختصاص داده است.

سرپرست سازمان صمت خراسان رضوی همچنین اظهار کرد: سایر مجوزهای صادره در بخش سرمایه گذاری خارجی مربوط به بخشهای کشاورزی، حمل و نقل، گردشگری، ساختمان و حمل و نقل است.

وی در ادامه تصریح کرد: این استان مناسب ترین و آسان ترین گزینه برای سرمایه گذاری خارجی در حوزه های مختلف صنعتی و معدنی است و با توجه به فرصت‌های مناسب سرمایه‌گذاری، کوتاه بودن زمان صدور مجوزها با استفاده از بستر درگاه الکترونیک تحت وب به نشانی www.behinyab.ir و مشوقهای انجام گرفته، شرایط مناسبی برای سرمایه گذاران در خراسان رضوی فراهم شده است.

خزاعی همچنین تاکید کرد: رویکرد این سازمان در سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها حمایت از توسعه و رفع موانع سرمایه‌گذاریمی باشد و هم اینک وجود فرصتهای مناسب در گروه‌های مختلف صنعت، معادن غنی و صنایع معدنی، حوزه صنفی تولیدی و تشکل‌های فعال بخش خصوصی، استان را به یک استان جذاب و پیشتاز در جذب سرمایه گذاران خارجی تبدیل کرده است.

سرپرست سازمان صمت خراسان رضوی تاکید کرد: حوزه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با تعامل خوب با سرمایه گذاران خارجی و داخلی در چند ساله اخیر و ۶ ‌ماهه نخست امسال بیشترین تعداد سرمایه گذار خارجی را جذب این بخش کرده است.

وی در مورد اشتغالزایی عنوان کرد: هم اکنون پنج هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی با سرمایه گذاری بیش از ۳۰۰ هزار میلیارد ریال و اشتغالزایی برای ۲۰۰ هزار نفر به صورت مستقیم در خراسان رضوی فعالیت دارند و این استان در اغلب گروه های صنعتی از جمله صنایع معدنی، خودرو و قطعه سازی، غذایی و برق و الکترونیک در جایگاه برتر سرمایه گذاری و تولید در کشور قرار گرفته است.

خزاعی در خاتمه با اشاره به ویژگیهای مهم و اثرگذار حوزه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی خاطر نشان کرد: سهم ۹۸ درصدی بخش خصوصی و تشکلهای صنعتی، معدنی و صنفی فعال این استان منحصر به فرد است و هم اکنون سرمایه گذاری در تکمیل زنجیره تولید فولاد خراسان رضوی منجر به ایجاد ارزش افزوده بیش از۲.۴ میلیارد دلار در این صنعت شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

پربازدیدترین گروه

گفتگو

ارسال نظر:

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

گفتگو

دیگر رسانه ها

`