موج
کدخبر : ۳۹۸۶۳۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-398633

وزیر جهاد کشاورزی:

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه از مجموع 18 ایستگاه پمپاژ نیمه تمام کشاورزی استان ایلام 9 ایستگاه در این سفر مصوب می‌ شود که تا پایان سال 1401 به بهره برداری برسد،گفت: وزارت جهاد کشاورزی برنامه دارد در مرحله نخست پروژه های نیمه تمام را تکمیل کند.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی در نشست شورای اداری شهرستان هلیلان با بیان اینکه در این دوره با توجه شعار دولت که عدالت محوری و محرومیت زدایی است، به هلیلان بعنوان یک منطقه کم برخوردار و محروم بیش از سایر مناطق توجه می شود، افزود: سه ایستگاه پمپاژ کشاورزی در شهرستان هلیلان وجود دارد که هر کدام نیازمند اعتبارات و نظارت دقیق هستند که در اسرع وقت تکمیل شوند.

وی اظهار داشت:از مجموع 9 ایستگاه پمپاژ کشاورزی که مصوبه سفر هستند، ایستگاه پمپاژ کشاورزی کهره - داجیوند جزو این پمپاژهای هدف هستند که برنامه داریم فاز نخست آن تا پایان سال آینده به بهره برداری برسد.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه  تکمیل پمپاژهای کشاورزی این استان محروم و شهیدپرور برای رونق اشتغال و رفع مشکلات حوزه کشاورزی در اولویت وزارت کشاورزی است،تصریح کرد:خرید تضمینی دام عشایر و توجه ویژه به حوزه دامپروری و حوزه عشایری شهرستانی از دیگر مصوبات این سفر خواهد بود.

همچنین فرماندار شهرستان هلیلان با اشاره به اینکه این شهرستان 24 هزار هکتار اراضی زیر کشت دارد که از این مقدار تنها پنج هزار هکتار تحت پوشش آبیاری و مابقی دیم است،گفت: سه ایستگاه پمپاژ کشاورزی هلیلان بیش از یک هزار 300 هزار خانوار بهره بردار دارد و تحول عظیمی در حوزه اشتغال شهرستان ایجاد می کند.

سعید شهبازی فرماندار هلیلان با بیان اینکه تسریع در خرید دام، تامین نهاد های آدمی و تکمیل سه ایستگاهای پمپاژ کشاورزی، کهره - داجیوند، میدر و پیامن از مهم ترین خواسته های مردم منطقه است،اظهار داشت: هلیلان دارای مشکلات فراوانی در زمینه های مختلف است که انتظار می رود در این سفر مورد توجه ویژه قرار گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`