موج
کدخبر : ۳۹۷۸۵۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-397851

مصطفی افشار نیک:

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی نیشابور بیان کرد: از ابتدای سال تا کنون ۷۶ هزار و ۴۳۳ تماس با مرکز ارتباطات اورژانس برقرار شده است که از این تعداد ۱۱هزار و ۳۹۴ تماس مشاوره و بیش از پنج هزار تماس مزاحمت تلفنی بوده است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، مصطفی افشار نیک رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی نیشابور در خبری عنوان کرد: ۱۶هزار و ۸۸۸ بیمار و مصدوم در ۶ ماه نخست سال جاری خدمات درمانی دریافت کرده اند، ۱۰هزار و ۹۳۱ مورد ماموریت شهری و ۵هزار و ۹۵۷مورد ماموریت جاده‌ای صورت گرفته.

افشار نیک  در مورد تعداد ماموریت اورژانس نیشابور افزود: که از این تعداد ۴هزار و ۱۸۴مورد تصادفی و ۱۲هزار و ۷۰۴مورد غیر تصادفی بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ماموریت‌ها به ترتیب شهری۱۷/۷درصد، جاده ای۲۸/۱درصد، تصادفی۱۴/۳درصد و غیرتصادفی۲۳/۶درصد افزایش داشته است.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی نیشابور همچنین اضافه کرد: در سال جاری تعداد کل تماس‌ها افزایش ۲درصدی داشته است و از ابتدای سال تا کنون ۷۶ هزار و ۴۳۳ تماس با مرکز ارتباطات اورژانس برقرار شده است که از این تعداد ۱۱هزار و ۳۹۴ تماس مشاوره و بیش از پنج هزار تماس مزاحمت تلفنی بوده است که خوشبختانه مزاحمت‌ها ۱۱درصد نسبت به مدت مشابه شش ماهه گذشته کاهش پیدا کرده است.

وی همچنین اظهار کرد: در۶ ماهه اول امسال  اورژانس هوایی نیشابور با انجام ۲۰سورتی پروازی به ۳۰ بیمار و مصدوم در اقصی نقاط این شهرستان خدمت رسانی کرده است.

افشار نیک در خاتمه تصریح کرد: با پیگیری‌های انجام شده در سال جاری ۳۴ نفر به نیروی انسانی اورژانس ۱۱۵ اضافه شده است و امیدواریم در سال جاری مجوز استخدام بسیار خوبی به این مرکز اختصاص داده شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`