موج
کدخبر : ۳۹۶۳۷۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-396375

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران خبر داد:

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران از استقرار دبیرخانه راهبری کشوری کیفیت بخشی به فرآیند هدایت تحصیلی دوره اول متوسطه به مدت یک سال در مازندران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، علی دهقان با استناد به راهبرد کلان( 6) بند( 42) نقشه جامع علمی کشور و در راستای عملیاتی نمودن راهکار 3- 21 سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و بند 7-3 برنامه درسی ملی اظهار داشت: توجه به فرایند هدایت تحصیلی و اجرای شایسته آن دارای اهمیت بسیار است.

وی ادامه داد: در همین راستا بر اساس تجربه ارزشمند استان در جهت فرهنگ سازی و ارتقاء کیفیت فرآیند‌های تحصیلی، مسئولیت دبیرخانه راهبری کشوری کیفیت بخشی به فرآیند هدایت تحصیلی دوره اول متوسطه به مدت یک سال به مازندران واگذار شد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران تصریح کرد: به این منظور کمیته‌ای متشکل از معاون آموزش متوسطه، رئیس اداره آموزش دوره اول و دوم متوسطه، رئیس اداره تکنولوژی و گروههای آموزشی و تولید محتوا، سرگروه مدیران مدارس، سر گروه مشاورین، سرگروه درس کار و فناوری، سرگروه درس فرهنگ و هنر و افراد صاحب نظر و مطلع در خصوص هدایت تحصیلی زیر نظر معاونت آموزش متوسطه استان با مسئولیت رئیس اداره آموزش دوره اول و دوم متوسطه استان تشکیل خواهد شد که مدیریت و نظارت بر فعالیتهای دبیرخانه مزبور بر عهده کارشناسی برنامه ریزی هدایت تحصیلی و فوق برنامه دفتر آموزش دوره اول متوسطه وزارت آموزش و پرورش می باشد.

وی تأکید کرد: محورهای مهمی وجود دارد که در برنامه‌ریزی های این دبیرخانه باید مورد توجه قرار گیرد که از جمله آنها می توان به طراحی، تدوین و تولید بسته های آموزشی مرتبط با هدایت تحصیلی ویژه مدیران، معلمان، دانش آموزان و اولیا و برنامه ریزی جهت توانمندسازی معلمان در زمینه شناسایی استعداد و توانایی و علاقه و ویژگی‌های شخصیتی دانش آموزان و هدایت آنان  اشاره کرد.

دهقان افزود: برگزاری جلسات و نشست های تخصصی مورد نیاز با استانها، شناسایی و معرفی اساتید و منابع معتبر در زمینه هدایت تحصیلی، بسط و گسترش و اشاعه تجارب و دستاوردهای موفق مدیران، معلمان، مشاوران و... در امر هدایت تحصیلی، به روزرسانی مستمر بخش‌های مختلف سایت دبیرخانه و مستندسازی دستاوردهای حاصل از اجرای برنامه ها از دیگر محورهای مسئولیت دبیرخانه ذکر شده می باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها