موج
کدخبر : ۳۹۴۱۶۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-394166

هیئت حل اختلاف استان حکم داد،

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری کرمانشاه از صدور حکم سلب عضویت برای دو عضو شورای شهر کرمانشاه و ارائه درخواست تعلیق موقت شورای شهر کرمانشاه به دادستانی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، سعید سلیم ساسانی پس از پایان جلسه هیأت استانی حل اختلاف و رسیدگی به شکایات از شوراهای اسلامی که امروز(10 شهریور) به ریاست استاندار کرمانشاه و با حضور رییس کل دادگستری، دو عضو مجمع نمایندگان استان در مجلس و سایر اعضاء برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به مصوبات جلسه قبلی هیات حل اختلاف استان و ضرب الاجل 48 ساعته به اعضای شورا مبنی بر تعیین تکلیف وضعیت مدیریت شهری و لزوم خدمت رسانی مطلوب به شهروندان و اینکه جلسه روز گذشته شورا برای انتخاب هیأت رییسه شورای شهر و شهردار بدون نتیجه ماند، امروز دومین جلسه هیات حل اختلاف استان تشکیل شد.

وی افزود: امروز در دومین نشست هیأت حل اختلاف استان گزارش فرماندار در خصوص تخلف برخی از اعضای شورا ارائه شد و به لحاظ تأکید استاندار و رییس کل دادگستری مبنی بر مصالحه و دعوت به توافق، مجددا جلسه ای با حضور 9 نفر اعضای شورا برگزار و پیشنهادات برای رفع مشکلات و همدلی و همراهی برای پیشبرد امور ارائه شد که بازهم به توافق نرسیدند.

مدیرکل دفتر امور شهری وشوراهای استانداری گفت: بر این اساس هیأت حل اختلاف استان اقدام به صدور رأی مبنی بر سلب عضویت دو نفر از اعضای شورا به مدت سه ماه به دلیل ارتکاب تخلف بر اساس بند پنج ماده 92 قانون شوراها نمود. همچنین همه اعضای شورای شهر کرمانشاه از دریافت یک سوم حقوق مطابق بند سه همین ماده به مدت یکسال محروم شدند.

وی ادامه داد: اتخاذ این تصمیم پنج ساعت طول کشید و اعضای هیأت حل اختلاف بسیار بر انجام توافق و مصالحه تأکید داشتند که اعضای شورا به توافق برسند، اما متأسفانه این مهم انجام نشد.

ساسانی با بیان اینکه عدم تشکیل جلسات شورای شهر سبب عدم انتخاب هیأت رییسه و شهردار شده، تصریح کرد: در هیأت حل اختلاف پیشنهادی برای تعلیق شورا به صورت موقت به دادستانی ارائه شد که ظرف 48 ساعت در این خصوص با اختیارات قضایی و قانونی تصمیم گیری شود. 

تاکنون چندین جلسه شورای شهر کرمانشاه برای تعیین هیات رییسه و انتخاب سرپرست و یا شهردار کرمانشاه برگزار شده که به دلیل اختلاف نظر اعضای شورا به نتیجه نرسیده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها