موج
کدخبر : ۳۹۳۰۷۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-393074

با رنگ آمیزی زیبای مدرسه در سوادکوه آغاز شد:

دبستان شیخ فضل الله نوری سوادکوه این روزها با همکاری خانواده‌ها، معلمان و دانش‌آموزان، خود را برای آغاز سال تحصیلی آماده می‌کند.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، موسی لیانی در حاشیه بازدید از مدرسه دبستان شیخ فضل الله نوری سوادکوه اظهار داشت: مدیران مدارس می‌کوشند در ابتدای سال تحصیلی، به افزایش روحیه دانش‌آموزان کمک کنند و قسمت مهمی از آن در پروژه مهر، زیباسازی مدارس است که به خوبی می‌تواند موجب ارتقاء انگیزه در دانش‌آموزان شود.

وی با بیان اینکه توجه به رنگ به عنوان ابزاری در خدمت تعلیم و تربیت کودکان امری الزامی است، ادامه داد: محیط‌های آموزشی را می‌توان مکان‌های بسیار مناسبی برای استفاده از رنگ ها در جهت پیشبرد هدف‌های آموزش و پرورش به شمار آورد.

مدیر آموزش و پرورش سوادکوه ضمن تقدیر از زحمات یونسی مدیر دبستان شیخ فضل اله تصریح کرد: دانش‌آموزان ما در هر سنی که باشند، با رنگ‌ها ارتباط برقرار کرده و شروع به تصویرسازی می‌کنند و به همین دلیل است که امروز بسیاری از تولیدکنندگان وسایل توجه زیادی به این قضیه نشان می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین اماکنی که باید نگاه دوباره‌ای از زاویه تأثیر رنگ‌ها در آنها صورت گیرد، فضاهای آموزشی به ویژه مدارس ابتدایی است چرا که فرآیند خاطره‌سازی رنگ‌ها از سنین کودکی آغاز می‌شود و در سال‌‌های آغازین آموزشی هم می‌بینیم که طراحان کتاب‌های درسی توجه خاصی به رنگ‌ها نشان می‌دهند.

لیانی با اشاره به اینکه پژوهش‌ها نشان می‌دهد تنوع رنگ‌ها و استفاده از رنگ‌های روشن و شاد می‌تواند به ارتقاء قدرت یادگیری کودکان کمک کند، گفت: البته تأثیر رنگ‌ها بر ذهن و روان کودکان فقط محدود به کتاب‌ها نیست زیرا کودکان تأثیر زیادی از اجزای فضای آموزشی شامل رنگ نیمکت، رنگ دیوارها و سقف کلاس‌ها، راهروها، دیوارهای حیاط مدرسه، پنجره و وسایل کمک آموزشی‌ می‌گیرند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها