موج
کدخبر : ۳۹۲۵۰۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-392508

مدیر فنی مهندسی آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) گفت: استفاده از دیزل ژنراتور، به‌روز کردن تابلوها و تجهیزات برقی و استفاده از آب‌های تخلیه شده از حوض، برج‌های خنک کن و پسماند دستگاه‌های آب شیرین‌کن برای سیستم فلشینگ موجب کاهش مصرف آب و برق در حرم شده است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، علی رضاکاشی‌زاده با اشاره به اینکه حرم مطهر جزو مجموعه هایی است که در مصرف آب و برق به شیوه مطلوب صرفه‌جویی می‌کند، اظهار کرد: یکی از سیاست های همیشگی در آستان مقدس به ویژه در مدیریت فنی مهندسی کاهش و بهینه سازی مصرف آب و برق است تا افزون بر کمک به زیرساخت ها و همسویی با سیاست های کلان کشور، مشکلی برای مجاوران حرم پیش نیاید.

وی از اقدامات انجام شده برای کاهش مصرف آب در حرم یاد و عنوان کرد : یکی از پر مصرف ترین سیستم ها، سیستم فلاشینگ سرویس های بهداشتی است چراکه برخی از این سیستم ها بر اساس میزان مصرف از سرویس بهداشتی طراحی شده است و با توجه به جمعیت انبوهی که روزانه از سرویس های بهداشتی حرم مطهر استفاده می کنند بسیار پرمصرف خواهد بود که برای صرفه جویی حداکثری در این سیستم، مدیریت فنی مهندسی اقداماتی را انجام داده است.

مدیر فنی مهندسی آستان مقدس بانوی کرامت اضافه کرد : برای تأمین آب سیستم فلاشینگ از آب تخلیه شده از حوض ، پسماند دستگاه آبشرین‌کن، آب تخلیه شده در برج‌های خنک کن و دستگاه‌های موتورخانه استفاده می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در شرایط خاص امروز که نیاز به کاهش مصرف برق بیشتر از هر زمان دیگری وجود دارد، آستان مقدس در این حوزه، استفاده از دیزل ژنراتورهای حرم مطهر را در پیک بار در دستور کار قرار داده است و مواقعی که شبکه انتقال و توزیع برق توان پاسخگویی به نیازهای استان را ندارد از این دیزل‌ها استفاده می‌شود تا خاموشی های استان برطرف شود و یا به حداقل برسد.

رضا کاشی‌زاده با اشاره به استفاده از لامپ های کم مصرف در نقاط مختلف حرم مطهر عنوا ن کرد: بهینه سازی و به روز کردن تابلوها و تجهیزات برقی نیز با هدف افزایش بهره‌وری و در نتیجه کاهش مصرف انرژی برق انجام شده است.

وی مجاوران حرم مطهر را به کاهش مصرف برق دعوت کرد و گفت: امیدواریم ضمن ارائه خدمات مطلوب به زائران بتوانیم در مصرف برق نیز صرفه‌جویی کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها