موج
کدخبر : ۳۹۱۰۷۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-391074

استاندار کرمانشاه هشدار داد:

استاندار کرمانشاه با انتقاد از شلوغی هیئات عزاداری و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی برخی هیات ها گفت: تعداد فوتی ها فقط یک عدد نیست، اینها خانواده و عزیزان ما هستند که از دست می روند و مردم باید بدانند خطر بیخ گوش همه ما قرار دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، هوشنگ بازوند، استاندار کرمانشاه از تکمیل شدن نیمی از ظرفیت تخت های کرونایی استان خبر داد و افزود: اگر با همین روند ادامه دهیم، ظرف روزهای آینده مابقی ظرفیت هم پر می شود.

هوشنگ بازوند در ستاد کرونا استان کرمانشاه با اشاره به تداوم سیر افزایشی مبتلایان کرونا در استان گفت: متاسفانه موج جدید کرونا که از نوع سویه "دلتا" است با سرعت بسیاری در حال پیشروی است، بطوری که ظرف چند روز گذشته تعداد بستری های استان به حدود هزار نفر رسیده است.

وی با اشاره به وجود 3500 تخت بیمارستانی در استان در تمامی بخش های دولتی و خصوصی گفت: نهایتا بتوانیم از این تعداد دو هزار تخت را به بیماران کرونایی اختصاص دهیم و این یعنی اینکه تا همین حالا نیمی از ظرفیت اختصاص داده شده تکمیل شده است.

بازوند گفت: آنطور که مشخص است 50 درصد ظرفیت مابقی هم ظرف روزهای آینده پر خواهد شد و این هشداری جدی برای استان است، زیرا حقیقتا در وضعیت خطرناکی هستیم و باید پروتکل ها با جدیت بیشتری اجرایی شود.

استاندار کرمانشاه افزود: امروز که بستری ها افزایش چشمگیری یافته، 15 روز یا نهایتا یک ماه بعد باید منتظر افزایش چشمگیر فوتی های کرونا باشیم.

بازوند گفت: تعداد فوتی ها فقط یک عدد نیست، اینها خانواده و عزیزان ما هستند که از دست می روند و مردم باید بدانند خطر بیخ گوش همه ما قرار دارد.

بازوند با اشاره به شلوغی هیات های عزاداری و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی برخی هیات ها گفت: همه ما عزادار امام حسین(ع) هستیم و از تمامی هیات هایی که پروتکل ها را رعایت می کنند قدردانی می کنیم، اما هیات هایی که این مقررات را رعایت نمی کنند باید بدانند که عدم رعایت این پروتکل ها مصداق بارز حق الناس است.

وی افزود: اداره کل تبلیغات اسلامی استان موظف است برخورد جدی با این هیات ها داشته باشد و اجازه فعالیت به آنها ندهد.

بازوند گفت: از طرفی افرادی که مشکوک به کرونا هستند نباید در این مجالس عزاداری حاضر شوند، چرا که جان تمام عزاداران را به خطر می اندازند و اگر کسی این میان جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست دهد، این افراد مقصرند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها