موج
کدخبر : ۳۹۰۳۰۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-390307

مدیر جهاد کشاورزی نور خبر داد:

مدیر جهاد کشاورزی نور با اشاره به اینکه امسال 40 تن انواع سبزی و صیفی در شهرستان نور تولید و روانه بازار مصرف شده است، گفت: این میزان تولید به 5 هکتار سطح زیرکشت در بخش بلده این شهرستان اختصاص داشته است.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، حبیب اله رنجبر با اشاره به اینکه امسال 40 تن انواع سبزی و صیفی در شهرستان نور تولید و روانه بازار مصرف شده است، اظهار داشت: این میزان تولید به 5 هکتار سطح زیر کشت در بخش بلده این شهرستان اختصاص داشته است.

وی با بیان اینکه بخش بلده با توجه به موقعیت اقلیمی مناسب و حاصلخیزی خاکی که دارند برای کشت انواع سبزی و صیفی مناسب است، ادامه داد: با توجه به تنوع بالا محصول و رونق کشت در این منطقه، اکثر خانوارها اقدام به تولید و پرورش سبزی و صیفی کردند و سبب ایجاد اشتغال فصلی برای خود شدند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نور گفت: با توجه به علاقه و پشتکاری که بهره‌برداران این منطقه دارند امسال سطح پرورش سبزی و صیفی رشد 5 درصدی نسبت به سال گذشته داشته است.

وی افزود: با توجه به اینکه چند وقتی است زمان برداشت سبزی و صیفی در این منطقه آغاز شده است، می‌توان گفت سلامت این محصولات تضمین شده است و از سلامت بالایی برخوردار است چراکه از هیچگونه سموم شیمیایی برای پرورش استفاده نشده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`