موج
کدخبر : ۳۸۹۹۱۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-389915

اختلاف بر سر نشستن بر صندلی شورای اسلامی شهر میناب کار را به شرکت نکردن برخی از اعضا در مراسم تحلیف کشانده است.

به گزارش خبرگزاری موج، اعضای شوراهای اسلامی شهرها به‌عنوان اعضای پارلمان محلی با رأی مردم شهر یا روستای همان منطقه انتخاب می‌شوند.

در این موضوع شکی نیست که عملکرد مناسب شورای شهر می‌تواند یک منطقه را به پویایی برساند و این پویایی در صورتی رقم خواهد خورد که همه اعضای شورای شهر به فکر خدمت به مردم، توسعه و پیشرفت و آبادانی شهر باشند.

*غیبت سه عضو

بااین‌حال روز پنج‌شنبه‌ی هفته‌ی گذشته سه نفر از منتخبان شورای اسلامی شهر میناب شامل «غلام کمالی»، «مصطفی اسدی» و «ندا جهانگیری» در مراسم تحلیف شورای اسلامی شهر میناب شرکت نکردند و گفته می‌شود غلام کمالی علت غیبت خود در این جلسه را مبتلا شدن به بیماری کرونا عنوان کرده اما هنوز به‌صورت رسمی دلیل عدم حضور دو نفر از منتخبان مردم میناب در مراسم تحلیف عنوان نشده است.

*دعوا بر سر صندلی ریاست

این در حالی است که «سید موسی هاشم نسب»، «غلام کمالی» و «ندا جهانگیری» برای ریاست شورای اسلامی شهر میناب اعلام کاندیداتوری کرده‌اند و شنیده‌ها حاکی از آن است که «مصطفی اسدی» نیز که در دور پنجم به‌صورت متولی چهار سال ریاست شورای شهر میناب را در دست داشته است تمایل دارد تا صندلی ریاست شورای اسلامی شهر میناب را از آن خود کند.

*تکرار غیبت‌ها

گفتنی است، روز جمعه ۱۵ مردادماه دومین جلسه برای انتخاب هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر میناب برگزار شد که بار دیگر همان سه عضو در آن حضور نداشتند و این‌طور به نظر می‌رسد اختلافات دور پنجم شورای اسلامی به دور ششم هم کشیده شده است و برخی‌ها شورای شهر را نه عرصه‌ی خدمت که زمین بازی خود دیده‌اند و یادشان رفته است که با رأی همین مردم انتخاب شده‌اند و به‌عنوان منتخبان مردم به این پارلمان شهری راه یافته‌اند. کار کردن در شورای اسلامی شهر نیاز به تفکر کار جمعی دارد اما این‌طور که از رفتارهای برخی از منتخبان استنباط می‌شود، ایشان برای پیشبرد منافع خود وارد پارلمان مردمی شده‌اند.

*توهین به رأی مردم

عبدالله جمادی پور یکی از منتخبین ششمین دوره شورای اسلامی شهر میناب در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار موج با تائید غیبت سه نفر از منتخبان شورای اسلامی شهر میناب در مراسم تحلیف، گفت: غلام کمالی دلیل غیب خود را مبتلا شدن به بیماری کرونا عنوان کرده است و مصطفی اسدی و ندا جهانگیری دلیل غیبت خود را به فرمانداری میناب اعلام نکرده‌اند.

منتخب مردم شهر میناب در ششمین دوره شورای اسلامی شهر این‌گونه رفتارها را توهین به رأی مردم دانست و عنوان کرد: هر فردی که می‌خواهد ریاست شورای شهر میناب را در دست بگیرد باید توانمندی‌های خود را برای دیگر منتخبان اثبات کند و این‌گونه رفتارها شهر میناب را متضرر خواهد کرد.

وی گفت: باید به فکر گرفتن اعتبار و بودجه‌های کلان برای شهر میناب باشیم نه چنین رفتارهایی را از خود بروز دهیم.

*سخن پایانی

با این تفاسیر پیشنهاد می‌شود منتخبان‌ مردم در ششمین دوره شورای اسلامی شهر میناب با هم متحد شوند و صندلی ریاست را موضوعی برای اختلاف نبینند؛ چراکه در غیر این صورت باید جوابگوی مردم و سایر دستگاه‌های نظارتی باشند.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها