موج
کدخبر : ۳۸۹۹۱۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-389911

علی اوسط هاشمی خبر داد:

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: تا پایان امسال ۳ هزار و 500 آموزش فنی و حرفه‌ای در کشور استانداردسازی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، علی اوسط هاشمی ، رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور صبح امروز در جلسه شورای هماهنگی در اردبیل گفت: تا پایان امسال 3 هزار و 500 آموزش مهارتی در کشور استانداردسازی می‌شود که تاکنون 2 هزار و 500 مورد انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه استانداردسازی مهارت آموزشی از اولویت‌های اساسی سازمان است، افزود: در این زمینه برنامه‌ریزی منظم و اساسی انجام شده است.

رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور با اشاره به اینکه 631 مرکز آموزشی در کشور اضافه شده است افزود: در حالی که این رقم در 40 سال گذشته 90 مرکز بود.

اوسط‌ هاشمی افزود: تدوین سند توسعه اجتماعی یک اولویت اساسی که باید در استان‌ها مبنای کار قرار گیرد و در این زمینه در استان اردبیل نیز این امر عملی شود.

وی با اشاره به اینکه باید متناسب با بازار کار آموزش  مهارتی  انجام شود افزود: در این زمینه سازمان فنی و حرفه‌ای در حوزه‌های مختلف برنامه‌های اساسی را تدوین کرده است.

معاون وزیر تعاون افزود: باید آسیب‌های اجتماعی با تدوین سند توسعه اجتماعی رصد شود چرا که آسیب‌های اجتماعی مخاطرات زیادی دارد و تحلیل جامعه را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد.

هاشمی افزود: بنده با پرداخت یارانه‌ها به این شکل مخالف هستم و باید یارانه کار انجام شود و کارت اعتباری با هویت‌بخشی به جوانان صورت گیرد.

وی افزود: استان اردبیل ظرفیت بسیار بالایی در بخش‌های گردشگری و صنعت دارد که نیاز است در این زمینه از ظرفیت سازمان فنی و حرفه‌ای برای آموزش نیروهای تخصصی در این حوزه‌ها استفاده  شود.

ارژنگ عزیزی، معاون استاندار اردبیل نیز با اشاره به اینکه در حوزه کشاورزی صنعت و گردشگری باید آموزش‌های تخصصی برای نیروهای این حوزه انجام شود افزود: از سازمان فنی و حرفه‌ای برای استان اردبیل انتظار داریم در این زمینه اقدامات اساسی انجام دهد.

وی با اشاره به راه‌اندازی بزرگترین مجتمع باغات و گلخانه در دشت مغان افزود: این مراکز نیازمند نیروهای تخصصی و کاردان است که انتظار می‌رود سازمان فنی حرفه ای زمینه  آموزش های تخصصی برای این امر را فراهم کند.

عزیزی  خواستار ارائه آموزش‌های نوین و تخصصی در حوزه شیر آلات و لاستیک و صنایع مختلف با توجه  به ظرفیت استان شد.

امامی، مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان اردبیل با اشاره به اینکه سال گذشته 3 میلیون ساعت دوره آموزشی در استان انجام شده است  افزود: در این زمینه برای 99 هزار  نفر آزمون مهارتی نیز برگزار شده است.

وی از برگزاری مسابقات ملی مهارت خبر داد و گفت: در حوزه‌های مختلف کشاورزی  صنعت و گردشگری برنامه‌های آموزشی مبنای کار قرار گرفته است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها