موج
کدخبر : ۳۸۸۹۸۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-388982

زهرا نهبندانی:

رییس گروه بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی مشهد عنوان کرد: رعایت دستور‌ها بسیار کم شده است و بسیاری از مشاغل که نباید فعالیت داشته باشند فعال هستند.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، زهرا نهبندانی رییس گروه بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی مشهد اعلام کرد: کاهش رعایت دستور‌های بهداشتی ، وضعیت خراسان رضوی را در شرایط خطرناکی قرار داده است.

نهبندانی در ادامه این خبر افزود: با وجود وضع خطرناک کرونایی خراسان رضوی افزایش تزریق واکسن، کاهش رعایت دستور‌ها وضع استان را در شرایط خطرناکی قرار داده است.

نهبندانی این اظهارات را در نشست کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مقابله با کرونای خراسان رضوی ایراد کرد و در ادامه تصریح کرد: نظام سلامت و دانشگاه علوم پزشکی آمادگی دارد واکسیناسیون کرونا را در هر شرایطی در مراکز خودرویی، پایگاه‌های مساجد و دیگر مراکز مورد نیاز در در حد توان خود انجام دهد.

رییس گروه بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی مشهد همچنین عنوان کرد: هر واکسنی را که نظام سلامت کشور وارد کرده مورد تأیید است و نباید به تزریق آن کوتاهی کرد، چون واکسن از هر نوعی که باشد از بستری و مرگ جلوگیری می‌کند.

وی در مورد نگرانی از کمبود واکسن تاکید کرد: مردم هیچ نگرانی از بابت واکسن نداشته باشند، به گونه‌ای که در تعطیلات گذشته مراکز تزریق واکسن ما خالی بود و در گروه بالای ۷۰ سال هیچ مراجعه‌کننده‌ای نداشتیم.

نهبندانی در خاتمه خاطر نشان کرد: ما هنوز به اوج کرونا در این دوره نرسیده‌ایم و تصور می‌کنیم تا مهرادامه داشته باشد و رعایت دستور‌ها بسیار کم شده است و بسیاری از مشاغل که نباید فعالیت داشته باشند فعال هستند و این در حالی است که در خصوص تعطیلی این مشاغل نه ما و نه ستاد مقابله با کرونا تصمیم‌گیرنده نیستیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها