موج
کدخبر : ۳۸۷۶۵۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-387659

حسین توکلی:

رییس اداره امور اتباع و مهاجرین خارجی تایباد بیان کرد: در سه ماهه ابتدایی امسال تعداد ۲۹۰ نفر از اتباع افغانستانی در قالب طرح مشترک بازگشت از طریق گذرگاه زمینی دوغارون وارد کشور خود شده اند.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، حسین توکلی رییس اداره امور اتباع و مهاجرین خارجی اعلام کرد: بازگشت اتباع افغانستانی از سمت معبر زمینی دوغارون به سمت کشورشان در سه ماهه ابتدایی امسال نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته سه و نیم برابر افزایش یافته است.

حسین توکلی رییس اداره امور اتباع و مهاجرین خارجی تایباد مستقر در مرز دوغارون در ادامه این خبر گفت: در سه ماهه ابتدایی امسال تعداد ۲۹۰ نفر از اتباع افغانستانی در قالب طرح مشترک بازگشت از طریق گذرگاه زمینی دوغارون وارد کشور خود شده اند که این رقم در سه ماهه ابتدایی سال گذشته ۸۲ نفر بوده است.

توکلی همچنین تصریح کرد: در مجموع پارسال هزار و ۹۶ نفر از اتباع افغانستانی در قالب طرح بازگشت و پس از دریافت تسهیلات که حداقل ۲۳۰ و حداکثر ۲۷۰ دلار است از طریق معبر زمینی دوغارون به کشورشان بازگشتند.

رییس اداره امور اتباع و مهاجرین خارجی تایباد گفت: هم اکنون روزانه حدود هزار تا هزار و ۵۰۰ نفر از اتباعی که به صورت غیرمجاز وارد ایران شده و در استان‌های مختلف کشور به صورت غیر قانونی سکونت داشته اند بعد از دستگیری از سوی دستگاه‌های انتظامی و طی مراحلی از مرز دوغارون وارد کشور خود افغانستان می‌شوند که در سال ۹۹ افزون بر ۳۷۰ هزار نفر از این اتباع افغانستانی به کشور خود بازگشته اند.

وی اظهار داشت: در حال حاضر اتباع غیرمجاز از ۱۲ استان کشور از طریق مرز زمینی دوغارون به کشورشان باز می‌گردند و ۹۵ درصد اتباعی که به صورت داوطلبانه به کشورشان باز می‌گردند را مردان و پنج درصد آن‌ها بانوان هستند.

توکلی در خاتمه اظهار داشت: آن دسته از اتباع خارجی که برای بازگشت به افغانستان وارد مرز زمینی دوغارون می‌شوند از کلاس‌های آموزشی پیش آگاهی از خطرات مین در این معبر زمینی آشنا می‌شوند که این کلاس‌ها نقش به سزایی در کاهش مرگ و میر و مصدومان در خاک افغانستان داشته است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`