موج
کدخبر : ۳۸۷۵۶۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-387569

محمد کاظم فلاح هروی:

معاون قضایی، منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری خراسان رضوی بیان کرد: با تدابیر رییس کل دادگستری خراسان رضوی و با هدف برزمین نماندن امور قضایی فعالیت دورکاری در مجموعه در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمد کاظم فلاح هروی معاون قضایی، منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری خراسان رضوی اعلام کرد: به علت تداوم روند بازنشستگی نیروها، فوت و یا دیگر عوامل باز هم با کاهش نیرو مواجه شده ایم و دادگستری خراسان رضوی با ۴۲ درصد نیروی اداری و ۶۰ درصد نیروی قضایی خود ارائه خدمت می کند.

فلاح هروی در ادامه این خبر عنوان کرد: با وجود این که هر ساله درصدی به پرونده ها و حجم کار در دادگستری خراسان رضوی اضافه می شود اما از سالها قبل نیروی اداری و قضایی جدید جذب نکرده بودیم تا این که در پی برگزاری آزمون سال ۹۶ در نهایت ۳۷۰ کارمند در سال ۹۸ جذب این اداره شدند.

وی همچنین ادامه داد: مطابق چارت سازمانی دادگستری، مجموع نیروی انسانی در این اداره کل باید پنج هزار و ۶۷۱ نفر نیروی اداری باشد که اکنون با کمبود ۵۸ درصدی این مقدار، فقط ۲ هزار و ۳۹۴ نیروی اداری مشغول به خدمت هستند.

معاون قضایی، منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری خراسان رضوی تصریح کرد: در حالی که باید نیروی قضایی این اداره هزار و ۳۴۰ قاضی باشد تا کارها طبق روال عادی انجام شود اما این عدد اکنون ۸۰۳ قاضی است یعنی در بخش نیروی قضایی با کمبود ۴۰ درصدی نیرو مواجه هستیم.

فلاح هروی با اشاره به شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: علاوه بر کمبودهای یاد شده اکنون بخشی از نیروی کار ما نیز به دلیل داشتن بیماری زمینه ای امکان حضور در محل کار را ندارند و از طرفی امکان ارائه خدمات به شکل دورکاری نیز برای آنان مقدور نیست.

وی در ادامه افزود: طی ۲ سال گذشته ۲ همکار قضایی و یک همکار اداری ما به دلیل ابتلا به کرونا فوت کرده اند و یکی از همکاران دیگر نیز به دلیل کرونا حدود یک سال در بستر بیماری قرار گرفت و در نهایت از کار افتاده شد.

وی در مورد هدف اصلی و فعالیت تاکید کرد: با تدابیر رییس کل دادگستری خراسان رضوی و با هدف برزمین نماندن امور قضایی فعالیت دورکاری در مجموعه در دستور کار قرار گرفته و فعالیت همکاران با کمترین تعطیلی و مرخصی همراه بوده است و  همین موضوع باعث فشار مضاعف بر همکاران ما شده است.

معاون دادگستری خراسان رضوی  همچنین گفت: کارکنان دادگستری از سالم ترین کارکنان در سیستم اداری هستند و مردم نیز به هیچ وجه انتظار تخلف از این قشررا ندارند بنابراین بیان نتایج بازرسی ها و کشف کمترین تخلفات در این نهاد با انعکاس گسترده مواجه می شود.

فلاح هروی افزود: با وجود خدمت صادقانه بیشتر قضات و کارکنان در دادگستری خراسان رضوی اما به صورت محدود از میان حدود سه هزار و ۲۰۰ نیروی این اداره کل طی ۱۶ ماه گذشته هفت کارمند اداری و سه نیروی قضایی به دلیل تخلفات در این مجموعه انفصال از خدمت، تعلیق و یا اخراج شده اند.

وی ادامه داد: در حال حاضر در همه ۳۳ شهرستان از جمله شهرستانهای تازه تاسیس ادارات دادگستری راه اندازی شده است و در برخی از بخشها که دارای مراجعه و پرونده قضایی بیشتر هستند دادگاه بخش نیز راه اندازی شده است و دراین دادگاه ها همه نیازهای قضایی مردم پاسخ داده می شود.

فلاح هروی در خاتمه خاطر نشان کرد: برای حل مشکل تامین نیروی انسانی دادگستری خراسان رضوی لازم است بحث مالی همکاران اداری و قضایی مورد رسیدگی قرار بگیرد و امیدواریم در دولت جدید به این موضوع توجه شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها