موج
کدخبر : ۳۸۷۴۷۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-387475

معاون امور دریایی اداره کل بندرامیرآباد خبر داد:

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی امیرآباد از بکارگیری فناوری نوین مولتی بیم در برداشت داده های عمق یابی، با هدف تولید و تدقیق در تهیه نقشه های هیدروگرافی با صرف کمترین زمان در بندر امیرآباد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، حبیب اله طالبی با اعلام این خبر اظهار داشت: عملکرد فناوری هیدروگرافی مولتی بیم تحلیل بر انعکاس برخورد اشعه های صوتی با شعاع مشخص به کف دریا توسط دستگاه‌های مربوط به منظور جمع آوری پیوسته و دقیق اطلاعات از  بستر دریا است.

وی ورود فناوری مولتی بیم را در عملیات هیدروگرافی، فصل جدیدی از جمع آوری داده های عمق یابی از کف دریا عنوان کرد و ادامه داد: با ایجاد حجم زیادی از اطلاعات مطمئن و با کیفیت بالا، سازمان های هیدروگرافی مطرح دنیا را در به روزترین مراحل پیشرفت و عملکرد خود قرار می دهد.

معاون دریایی اداره کل بندرامیرآباد در پایان به نقش مهم عمق یابی دریا در پذیرش شناورهای باری و ایجاد ترافیک دریایی در بنادر اشاره کرد و گفت: بندر امیرآباد همواره با هیدروگرافی و لایروبی های متناوب و منظم به منظور ایجاد عمق مناسب جهت پهلوگیری کشتی ها، بستر لازم را جهت افزایش تخلیه و بارگیری کالا فراهم می آورد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها