موج
کدخبر : ۳۸۷۴۵۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-387455

سرپرست شرکت گاز مازندران:

سرپرست شرکت گاز مازندران از همکاری و تعامل مردم و مسئولان استان به عنوان عاملی اثرگذار در اجرای طرح‌ها یاد کرد و گفت: گاز طبیعی به عنوان سوخت پاک و ارزان، یکی از حوزه‌های دارای اولویت و تأثیرگذار در توسعه است.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، مقدم بیگلریان در بازدید از پروژه های گازرسانی شرق استان که با حضور نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: در سال‌های اخیر با برنامه ریزی‌های صورت گرفته، تلاش‌های بسیاری در جهت افزایش شبکه‌های گازرسانی انجام شد که ماحصل آن بهره مندی 99.9 درصدی جمعیت شهری و 95 درصد جمعیت روستایی استان از گاز طبیعی است.

وی با بیان اینکه گازرسانی یکی از خدمات مهم دولت است و در شرق مازندران نیز بیش از 151 روستای کوهستانی در دستور کار گازرسانی قرار دارد که تاکنون به 91 روستا گازرسانی شده است، ادامه داد: با وجود مشکلات و موانع موجود طرح های گازرسانی پیشرفت قابل قبولی دارد که به منظور تسریع در روند اجرای پروژه های باقیمانده نیازمند همکاری تمامی مسئولان و مردم هستیم.

سرپرست شرکت گاز مازندران افزود: اکنون بالغ بر 60 پروژه گازرسانی به روستاهای هزارجریب در دست اجرا است.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی نیز از گاز طبیعی به عنوان یک نعمت خدادادی و یکی از زیرساخت های مهم استان در ایجاد رفاه اجتماعی، اقتصادی، کشاورزی و محیط زیست نام برد و گفت: توسعه شبکه های گازرسانی علاوه بر توسعه و آبادانی استان، رضایت مردم را به همراه دارد و بنابراین همگی اعم از مردم و نهادهای دولتی باید دست در دست هم داده و همکاری لازم را با شرکت گاز استان به منظور توسعه شبکه انجام دهند.

وی عملکرد شرکت گاز استان را قابل قبول دانست و تصریح کرد: بر اساس گزارش ها، این شرکت تمامی تلاش خود را جهت گازرسانی به بخش ها به کار گرفته که بهره مندی 97 درصد جمعیت استان و تعدد صنایع گازدار نشان از موفقیت در توسعه گازرسانی دارد.

غلامرضا شریعتی با اشاره به تسریع و پرهیز از توقف پروژه های گازرسانی گفت: در حال حاضر پروژه گازرسانی به روستاهای باقیمانده از لحاظ حجم و نوع کار یکی از بزرگ ترین طرح‌های عمرانی استان است که با توجه به سختی های موجود از جمله وضعیت متغیر آب و هوایی، تردد خودروها و سخت گذر بودن مسیرها علاوه بر همکاری تمامی نهادهای مرتبط، صبر و تحمل و همیاری مردم منطقه را نیز می طلبد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها