موج
کدخبر : ۳۸۶۷۵۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-386757

حمیدرضا نوری:

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خراسان رضوی عنوان کرد: سیلوهای دولتی با خرید ۱۷ هزار و ۱۹۶ تن گندم معادل ۱۸ درصد و سیلوهای بخش خصوصی با خرید ۳۶ هزار و ۱۱۵ تن گندم معادل ۳۷ درصد از کل خرید تضمیمن را در این استان انجام داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، حمیدرضا نوری مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خراسان رضوی اعلام کرد: با توجه به کاهش خرید تضمینی گندم در خراسان رضوی بخاطر خشکسالی اما تا کنون بالغ بر ۹۷ هزار و ۶۴۰ تن محصول گندم کشاورزان خراسانی به صورت تضمینی خریداری و ذخیره شده است.

حمیدرضا نوری با توجه به برپایی ۵۶ مرکز و کمیسیون خرید تضمینی گندم در خراسان رضوی اظهار کرد: هشت سیلوی دولتی، هفت سیلوی بخش خصوصی، پنج سیلوی جوار کارخانه‌های آردسازی در کنار ۱۹ انبار تعاون روستایی نیز به عنوان مباشر اداره‌ کل غله و خدمات بازرگانی خراسان رضوی، در امر خرید تضمینی گندم و ارائه خدمات مرتبط به کشاورزان فعالیت دارند.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خراسان رضوی ادامه داد: سیلوهای دولتی با خرید ۱۷ هزار و ۱۹۶ تن گندم معادل ۱۸ درصد و سیلوهای بخش خصوصی با خرید ۳۶ هزار و ۱۱۵ تن گندم معادل ۳۷ درصد از کل خرید تضمیمن را در این استان انجام داده‌اند.

نوری سهم کارخانه‌های آردسازی را نیز با خرید ۲۱ هزار و ۱۳۹ تن گندم معادل ۲۲ درصد و انبارهای مباشر تعاون روستایی را با خرید ۲۳ هزار و ۱۹۰ تن گندم معادل ۲۳ درصد از کل خرید تضمینی امسال محصول کشاورزان در این استان اعلام کرد.

وی همچنین گفت: بهره‌گیری از انبارهای تعاون روستایی در فصل خرید تضمینی گندم همچون گذشته با توجه به لزوم کاهش حمل و نقل جاده‌ای و شتاب در خرید تضمینی گندم صورت گرفته است.

نوری تصریح کرد: ۳۲ انبار در این چارچوب با در دسترس بودن مراکز و توجه به پراکنش مناسب انبارهای تعاون روستایی در خراسان رضوی  طی هماهنگی‌ لازم، برای خدمت به کشاورزان پیش‌بینی و تجهیز شده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خراسان رضوی ادامه داد: بر این اساس ۱۹ انبار تعاون روستایی با حضور عوامل این اداره‌ کل امسال نسبت به خرید تضمینی گندم از کشاورزان این استان اقدام کرده‌اند.

وی در ادامه گفت: ارزش ریالی گندم‌های خریداری شده بالغ بر چهار هزار و ۹۱۶ میلیارد ریال می‌باشد که تاکنون ۹۳ درصد آن یعنی چهار هزار و ۵۶۸ میلیارد ریال آن به حساب گندمکاران واریز شده است.

نوری در خاتمه افزود: در کنار خرید تضمینی گندم پنج کارخانه آرد استان اقدام به خرید توافقی گندم از کشاورزان نموده‌اند که از این طریق تاکنون بیش از هفت هزار و ۱۵۲ تن گندم از گندمکاران استان خریداری شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها