موج
کدخبر : ۳۸۶۲۹۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-386296

استاندار مازندران تأکید کرد:

استاندار مازندران با اشاره به شرایط نامطلوب شیوع کرونا در موج پنجم؛ گفت: اجرای جدی تر محدودیت های کرونایی و پروتکل های بهداشتی در بخش های مختلف در دستور کار قرار دارد. ‎

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، احمد حسین زادگان در جلسه فوق العاده ستاد مقابله با کرونا استان مازندران با عنوان اینکه محدودیت سازی و رعایت پروتکل های بهداشتی می بایست به صورت میدانی انجام شود تا نسبت به کاهش موج پنجم ویروس کرونا گام مؤثر برداریم، اظهار داشت: برخورداری از انعطاف لازم در برابر بحران های اجتماعی از جمله مزیت‌های این دولت محسوب می شود.

وی ادامه داد: رعایت نکردن شیوه نامه‌های بهداشتی، تجمعات، دورهمی ها، رعایت نکردن فاصله اجتماعی و استفاده نکردن از ماسک، مهمترین دلایل این آمار‌ها محسوب می‌شود.

استاندار مازندران گفت: برخورد پلیس با واحدهای متخلف و رستوران ها، تالارها، سوپرمارکت ها و فروشگاه ها و گیم نت ها به صورت ویژه در دستور کار قرار گیرد تا شاهد اجرای جدی تر پروتکل ها و دستورالعمل‌های بهداشتی طی روزهای آتی و کاهش روند شیوع بیماری در استان باشیم.

وی بیان داشت: تمامی دستگاه‌های اجرایی باید نسبت به اعمال دور کاری و حضور کارمندان به صورت یک سوم اهتمام ویژه و همکاری لازم داشته باشند در غیر این صورت برخورد قانونی صورت می گیرد.

حسین زادگان تصریح کرد: فرمانداران اجازه صدور مجوز برای برگزاری هیچگونه تجمعی اعم‌ از جلسات، مسابقات و... در شهرستان ها را ندارند و در این راستا هیچ مورد خاص و استثنایی وجود ندارد و ممنوع می باشد.

وی افزود: متأسفانه در شرایط سخت کرونایی قرار داریم و تعداد بیماران سرپایی استان به 4500 نفر رسیده است و این آمار یک رکورد محسوب می‌شود.

این مسئول با بیان این که در حال حاضر جزو استان‌هایی هستیم که فاصله گرفتن از حساسیت های کرونایی در فضای عمومی استان موجب شد تا شاهد شیوع بیماری و آمار فعلی باشیم، اظهار داشت: رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک بسیار در فرآیند عدم انتقال بیماری تأثیر دارد و انتظار داریم با توجه به از دست دادن هموطنان و خستگی و دوران سختی که کادر درمان، فرمانداران و همه فعالان مقابله با این ویروس منحوس در آن قرار دارند، توجه به این دو مسئله جدی گرفته شود.

وی با اشاره به این که رعایت پروتکل ها از سوی اصناف به زیر 40 درصد رسیده است، عنوان داشت: از آنجا که این نوع عدم رعایت ها موجب افزایش روند ابتلا به بیماری می شود، با کمک نیروی انتظامی و مأموران بهداشت بازدیدهایی را از اصناف و بازاریان در سطح شهر در دستور کار قرار دادیم و که در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی نسبت به تعطیلی واحدها اقدام می کنند.

استاندار مازندران افزود: در شهرستان ‌های قرمز به جزء مشاغل گروه الف ( 1 ) بقیه فعالیت ها باید متوقف شود و در جلسه امروز تصمیم گرفته شد تذکرات لازم به گروه هایی که قانون گریزی می کنند داده شود تا در صورت عدم رعایت نسبت به پلمپ این واحدها اقدام لازم صورت گیرد.

وی همچنین از منع تردد شبانه از ساعت 22 به بعد، ممنوعیت ورود به بوستان‌ها و پارک ها، ممنوعیت تردد خودرو‌ها در مبادی ورودی و خروجی مازندران بر اساس رنگ بندی کرونایی شهر‌های استان خبر داد و گفت: از مردم درخواست داریم برای حفظ سلامت خود و عزیزانشان، با فرمانداران و مراکز بهداشت همکاری کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها