موج
کدخبر : ۳۸۵۷۰۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-385700

آتشپاد مسعود ظهوریان:

مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهرداری مشهد بیان کرد: روز گذشته بیشترین حجم ماموریت مربوط به قطع برق با ۱۶۵ عملیات را پشت سر گذاشته ایم، در محله‌هایی که برق قطع می‌شود شاهد افزایش قابل توجه حجم تماس‌های لحظه‌ای شهروندان هستیم.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، آتشپاد مسعود ظهوریان مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهرداری مشهد بیان کرد: بیشترین حجم امداد رسانی، عملیات مربوط به نجات افراد محبوس شده در آسانسور های خانگی، تجاری و اداری به دلیل قطعی برق  در مشهد انجام شده است.

مسعود ظهوریان در ادامه گفت: هفت هزار و ۳۹۵ تماس با سامانه ۱۲۵ این سازمان برقرار شده که در این مدت ۴۶۵ عملیات اطفا حریق و امداد و نجات و خدمات ایمنی توسط آتش نشانان ایستگاه‌های ۵۳ گانه شهر مشهد انجام شده است.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهرداری مشهد ادامه داد: از این تعداد، ۳۰۱ عملیات آن مربوط به ماموریت‌های مربوط نجات افراد محبوس شده در داخل آسانسور‌ها به دلیل قطع جریان برق در اقصی نقاط مشهد بوده است که خوشبختانه تاکنون همه این حوادث ختم به خیر شده و حادثه ناگواری نداشته ایم.

وی در ادامه به این نکته اشاره کرد: روز گذشته بیشترین حجم ماموریت مربوط به قطع برق با ۱۶۵ عملیات را پشت سر گذاشته ایم، در محله‌هایی که برق قطع می‌شود شاهد افزایش قابل توجه حجم تماس‌های لحظه‌ای شهروندان هستیم.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد ضمن توصیه به شهروندان ادامه داد: اگر در آسانسور محبوس شدید هیچ اتفاقی نمی‌افتد، هوا تمام نمی‌شود و آسانسور سقوط نمی‌کند.

وی افزود: در این شرایط ابتدا با مدیر ساختمان یا با فشار دادن دکمه آلارم (هشدار) از افرادی که در محل هستند درخواست کمک کنید و اگر آن‌ها هم نتوانستد کاری انجام دهند، با شماره ۱۲۵ تماس بگیرید و ضمن ارائه آدرس دقیق محل منتظر رسیدن نیرو‌های امدادی باشید.

ظهوریان در خاتمه تصریح کرد: مهمترین نکته در استفاده از آسانسور هنگام قطع ناگهانی برق و پیش بینی نشده این است که در بسیاری از ساختمان‌های امروزی تجهیزات پیشرفته وجود دارد و آسانسور‌ها نیز به سیستمی به نام Black out یا همان برق اضطرار مجهز هستند که درهنگام قطع ناگهانی برق آسانسور را تا توقف در سطح یکی از طبقات پشتیبانی می‌کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها