موج
کدخبر : ۳۸۵۴۵۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-385450

سعید آتشی:

مسئول بذر سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی عنوان کرد: در حال حاضر ۱۲ واحد بوجاری رسمی در سطح استان خراسان رضوی فعالیت دارند که ۹ واحد به کار بوجاری گندم و سه واحد بوجاری جو مشغول هستند.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، سعید آتشی مسئول بذر سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی در حاشیه بازدید از واحد بوجاری غلات شهرستان تایباد اعلام کرد: در سال زراعی جاری ۱۹ هزار و ۵۶۰ تن بذر اصلاح شده در استان توزیع شده که ۱۴ هزار و ۸۲۰ تن آن گندم و چهار هزار و ۷۴۰ تن جو بوده است.

سعید آتشی همچنین ادامه داد: در حال حاضر ۱۲ واحد بوجاری رسمی در سطح استان خراسان رضوی فعالیت دارند که ۹ واحد به کار بوجاری گندم و سه واحد بوجاری جو مشغول هستند.

مسئول بذر سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی در ادامه گفت: اگر در مجموع سالانه ۲۴ هزار تن گندم و جو اصلاح شده در خراسان رضوی با ۱۰ درصد بیشتر از قیمت تضمینی محصول گندم و جو تولید شود، به لحاظ تامین بذر اصلاح شده غلات در سطح استان هیچ گونه مشکلی نخواهیم داشت.

آتشی همچنین افزود: در سال زراعی جاری ۹ رقم گندم آبی، چهار رقم گندم دیم، ۶ رقم جو آبی و ۲ رقم جو دیم اصلاح شده در استان خراسان رضوی تولید شده است.

وی کاهش بارندگی و سرمازدگی در برخی از مزارع گندم و جو را عامل کاهش۵۰ درصدی تولید غلات دانست و افزود: همه ساله بیشترین بذر اصلاح شده در خراسان رضوی  بین کشاورزان تربت جام، تایباد، چناران و سرخس توزیع می‌شود و آنان با رعایت اصول فنی و بهداشتی می‌توانند در بازه زمانی ۳ ساله از بذور دریافتی در مزارع غلات خود استفاده کنند.

آتشی در خاتمه تصریح کرد: بالا بودن قیمت برخی از نهاده‌های کشاورزی در سطح بازار باعث شده غلات کاران استان اقدام به فروش گندم و جو تولید شده خود کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها