موج
کدخبر : ۳۸۵۱۲۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-385126

سیاوش محمدی:

مدیر کل هواشناسی استان اردبیل گفت: جوی نسبتا پایدار تا اواسط هفته جاری در سطح استان حاکم خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج، سیاوش محمدی، مدیر کل هواشناسی استان اردبیل گفت: بررسی آخرین نقشه های هواشناسی نشان دهنده تداوم جوی نسبتاً پایدار تا اواسط هفته جاری در شمالغرب کشور است و آسمان استان در غالب ساعات صاف تا قسمتی ابری توام با وزش باد (گاهی تند) پیش بینی می شود.

وی بیان کرد: در مدت مذکور با توجه به شرایط فصلی و محلی و نیز گذر امواج دامنه کوتاه تراز میانی جو، طی ساعات بعدازظهر و عصرگاهی در برخی نواحی بویژه شهرستان های مجاور با کوهستان سبلان و کوه های باغرو، رشد ابرهای همرفتی و رگبار پراکنده باران و رعد و برق احتمال می رود.

مدیر کل هواشناسی استان اردبیل تصریح کرد: از اینرو با توجه به احتمال رخداد صاعقه در ارتفاعات، به کوهنوردان و عشایر استان اردبیل رعایت نکات ایمنی لازم توصیه می گردد.

محمدی افزود: دمای هوا روندی صعودی خواهد داشت که این افزایش دما طی روزهای یکشنبه (۱۳ تیر) و دوشنبه (۱۴ تیر) با توجه به جنوبی شدن جریانات جوی بویژه در نواحی مرکزی و جنوبی استان اردبیل محسوس تر خواهد بود.

وی بیان کرد: به هم استانی ها تاکید می شود در مصرف حامل های انرژی و آب صرفه جویی کنند.

مدیر کل هواشناسی استان اردبیل گفت: با عنایت به جنوبی شدن جریانات جوی طی روزهای یکشنبه و دوشنبه، آتش سوزی در مراتع خشک و نقاط جنگلی استان اردبیل دور از انتظار نیست.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها