موج
کدخبر : ۳۸۵۱۲۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-385125

علیرضا رزم حسینی:

وزیر صمت عنوان کرد: این نوع رشد در صنعت لوازم خانگی نشان دهده تعمیق ساخت داخل و فعالیت اکثر کارگاه ها در این زمینه است به طوری که این کارگاه ها به صورت روزانه دو یا حتی سه نوبته فعالیت دارند.

به گزارش خبرگزاری موج، علیرضا رزم حسینی وزیر صمت از دو شرکت کلور و شرکت الکتروفرامهر پارسه شهرک صنعتی زبرخان بازدید و شروع به بهره برداری آن بیان کرد: با وجود تحریم‌های اقتصادی، تولید لوازم خانگی در کشور رشد زیادی داشته و با تولید انواع آن در حوزه در آستانه رسیدن به خودکفایی قرار گرفته‌ایم و به‌زودی جشن خودکفایی این صنعت را برگزار خواهیم کرد.

علیرضا رزم حسینی همچنین افزود: پارسال ۱۳ میلیون عدد انواع لوازم خانگی در کشور تولید شد که این مهم اقدام بزرگی برای تقویت ساخت داخل به شمار می رود.

 وزیر صمت ادامه داد: شرکت الکتروفرامهر پارسه از جمله تولیدکنندگانی است که در شرایط تحریم با یکی از صاحبان برندهای شناخته شده خارجی کار مشترک تولیدی را آغاز کرده و یک برند مشترک در حوزه ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک وارد بازار کرده است.

وی در ادامه بیان کرد: این نوع رشد در صنعت لوازم خانگی نشان دهده تعمیق ساخت داخل و فعالیت اکثر کارگاه ها در این زمینه است به طوری که این کارگاه ها به صورت روزانه دو یا حتی سه نوبته فعالیت دارند، کیفیت محصولاتشان مناسب بوده و در آینده نزدیک جایی برای برندهای خارجی لوازم خانگی در ایران باقی نخواهند گذاشت.

وی تصریح کرد: سیاست این وزارتخانه تقویت تولید داخل و کاهش واردات کالاهای مشابه داخلی است و تا زمانی که نیازی در داخل وجود نداشته باشد، وارداتی صورت نمی گیرد.

لازم بذکر است که در شرکت الکتروفرامهر پارسه روزانه ۱۵۰ تا ۲۰۰ دستگاه ماشین لباسشویی تولید و روانه بازار می‌شود و با افتتاح این شرکت، برای ۵۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد شده است.

در ادامه این سفر، وزیر صمت قرار است طرح بهفام سرام فجر زرین تربت حیدریه را افتتاح و شرکت سرام آرای فجر زرین را کلنگ زنی کند و نشست با فعالان اقتصادی تربت حیدریه از دیگر برنامه های وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان شده است.

شایان ذکر است: طرح سرام آرای فجر زرین در تربت حیدریه شامل سه مرحله است که مرحله نخست آن با اعتبار ۷۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات بخش خصوصی در حال اجرا است و شروع عملیات اجرایی آن سال ۱۳۹۹ بوده و تا پایان دهه فجر امسال به بهره برداری رسیده و برای ۱۵۰ نفر به طور مستقیم شغل ایجاد می کند و تکمیل ۲ مرحله دیگر این طرح ۲۴ ماه زمان می برد.

همچنین باید گفت: عملیات اجرایی طرح بهفام سرام فجر زرین نیز سال ۱۳۹۹ آغاز و با اعتبار ۶۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات بخش خصوصی تکمیل شده است که سالانه ۹ هزار تن کاشی تزیینی تولید می کند و با افتتاح آن برای ۷۵ نفر ایجاد اشتغال شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها