موج
کدخبر : ۳۸۵۰۵۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-385057

امام جمعه قم بر لزوم حفظ چهره معنوی شهر مقدس قم تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، آیت الله سید محمد سعیدی در خطبه های نماز جمعه قم در مصلی قدس، افزود: در انقلابی ماندن و حفظ چهره معنوی قم که از دغدغه های مهم مقام معظم رهبری است علاوه بر دستگاه های اجرایی، خانواده ها، مساجد، نخبگان علمی، اصناف و حوزویان نیز باید ایفای نقش کنند.

به باور وی، در صورتی که مساجد با مدیریت امام جماعت و همکاری مردم، محیط پیرامون و همسایگان خود را از نظر فرهنگی پوشش دهند وضعیت عمومی شهر قم به سمت مطلوبیت حرکت خواهد کرد و در این راستا ستاد ۱۹ دی نیز در خدمت حفظ و حراست از وضعیت فرهنگی قم است.

وی در ادامه سخنان خود دیدار اخیر رییس جمهوری منتخب با رقبای انتخاباتی را یک کار بی نظیر در انقلاب دانست و گفت: دشمن می خواست رقابت های انتخاباتی در ایران به بعد از روی کار آمدن دولت جدید کشیده شود تا با القای نارکارآمدی نظام این احساس را در مردم ایجاد کند که آنها بدون تکیه و همکاری با غرب نمی توانند مشکلات خود را حل کنند.

وی خاطرنشان کرد: آمریکا از همان ابتدای انقلاب در مسیر دشمنی با ایران بوده و بی جهت نیست که شعار مرگ بر آمریکا از زبان مردم ما نمی افتد.

عضو مجلس خبرگان رهبری همچنین با اشاره به هشدارهای خیز مجدد کرونا در کشور، اظهار داشت: مردم با رعایت پروتکل های بهداشتی مانع از جهش مجدد این ویروس و از سرگیری محدودیت ها و افزایش مشکلات اقتصادی و معیشتی بیشتر شوند.

سعیدی همچنین گفت: تقوای الهی وسیله ای است که انسان در مسیر بندگی از غیر خدا جدا شود و اگر انسانی با ممارست بر تقوا از خواسته های نفسانی جدا شود، دل کندن از خواسته های نامشروع آسان می شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها