موج
کدخبر : ۳۸۵۰۵۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-385055

نماینده مردم مراغه در مجلس:

نماینده مردم مراغه و عجب‌شیر در مجلس شورای اسلامی گفت: هم‌اکنون ۴۰ روستای بالای ۲۰ خانوار بخش سراجوی مراغه فاقد راه مناسب بوده و رفع این کمبود در جهت تسهیل تردد اهالی این منطقه ضروری است.

به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، علی علیزاده در حاشیه بازدید چندساعته مسئولان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور از راه‌های روستایی بخش «قوری‌چای غربی»شهرستان مراغه اظهار داشت: هم‌اکنون ۴۰ روستای بالای ۲۰ خانوار بخش سراجوی مراغه فاقد راه مناسب بوده و رفع این کمبود در جهت تسهیل تردد اهالی این منطقه ضروری است.

وی افزود: بر همین اساس باید ۱۶۸ کیلومتر راه روستایی برای این روستاهای محروم ساخته شود.

نماینده مردم مراغه و عجب‌شیر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی، تخصیص اعتبارات برای بهسازی راه‌های روستایی نه براساس جمعیت بلکه براساس میزان برخورداری آنها خواهد بود و این امر می‌تواند گام مهمی در عمران و محرومیت‌زدایی مناطق محروم در کشور باشد.

وی به فعالیت‌های عمرانی جاری در بخش راه‌های روستایی شهرستان اشاره کرد و ادامه داد: با تخصیص اعتبار لازم طرح‌های احداث پل زیرگذر داش‌آتان، خداجو، زیرگذر کهجوق و تازه‌کند تا پایان فصل کاری امسال تکمیل می‌شود.

وی اضافه کرد: همچنین بر اساس موافقت وزارت راه و شهرسازی با تخصیص اعتبار از محل اعتبارات ملی بخشی از محور مراغه – هشترود روکش آسفالت شده و آسفالت کنونی محور مراغه – بناب روبروی پادگان امام رضا (ع) این شهرستان نیز ترمیم و بهسازی خواهد شد.

معاون سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور نیز گفت: در حال حاضر درصد برخورداری روستاهای مراغه از راه‌های روستایی نسبت به میانگین کشوری که ۸۱ درصد بوده، پایین‌تر است.

خداداد مقبلی افزود: برای مناسب‌سازی راه‌های روستایی در کشور و به ویژه در این شهرستان تلاش می‌شود، میزان برخورداری روستاهای بالای ۲۰ خانوار ارتقا یابد.

وی ادامه داد: بر اساس تاکید وزارت راه و شهرسازی، احداث راه‌های روستایی در روستاهای فاقد راه اولویت‌بندی شده و در صورت اخذ موافقت‌نامه برای ساخت آنها اقدام می‌شود.

وی اضافه کرد: در اولویت‌بندی‌ها و برنامه‌ریزی‌ها وزارت راه و شهرسازی، اعتبارات به صورتی اختصاص می‌یابد که بتوان روستاهای محروم از راه مناسب را بهره‌مند کرد.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی نیز گفت: امسال ۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای احداث راه روستایی و روکش آسفالت راه‌های روستایی مراغه پیش‌بینی شده است.

اروجعلی علیزاده افزود: در این راستا روکش آسفالت در محورهای روستایی علویان - یایشهری، خرمازرد، خطب، داش‌آتان – کرده‌ده، کهجوق- کهلان، خداجو، جیبینلو، نرج‌آباد، جهانگیر - اصفهانجیق پیش‌بینی شده است.

وی ادامه داد: همچنین تکمیل پل خطب و بهسازی راه روستایی آغبلاغ علیا، داش بلاغ بازار- بلبل- اروتاقشلاق و سرکارآباد با تخصیص اعتبار لازم انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: همچنین با تخصیص حدود چهار میلیارد تومان اعتبار نیز احداث راه‌های روستایی ساروجه، کوسه صفر، خطب سفلی و گلچوان به طول حدود ۲۴ کیلومتر امسال انجام خواهد شد.

وی افزود: برای احداث پل زیرگذر داش‌آتان نیز ۱.۶ میلیارد تومان اعتبار و برای احداث پل تازه‌کند و مغانجیق هرکدام حدود ۲ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها