موج
کدخبر : ۳۸۴۹۶۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-384963

توحید دلاور قوام:

معاون صنایع دستی استان اردبیل گفت: در سه ماهه نخست امسال 274 پروانه تولید انفرادی صنایع دستی در استان صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، توحید دلاور قوام ، معاون صنایع‌ دستی اداره ‌کل‌ میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل گفت: در سه‌ ماهه نخست امسال شاهد توسعه کارگاه‌ های انفرادی صنایع ‌دستی و صدور و تمدید پروانه تولید انفرادی به تعداد 247 فقره بوده‌ایم.

وی اظهار کرد: توانمندسازی فعالان در حوزه صنایع‌دستی استان اردبیل از جمله برنامه‌هاست که با ارائه تسهیلات و توسعه برنامه‌های آموزشی با جدیت پیگیری می‌شود.

معاون صنایع‌دستی اداره‌کل‌ میراث‌فرهنگی استان اردبیل با اشاره به آموزشی 60 رشته بومی سنتی و رایج صنایع‌دستی در سطح استان گفت: در سه‌ماه نخست امسال از این تعداد در 18 رشته صنایع‌دستی برنامه‌های آموزشی برای علاقمندان و فعالان برگزار شده است.

دلاور قوام آموزش رایگان صنایع‌دستی در شهرهای مختلف استان را از اولویت‌های مهم در راستای تحقق شعار سال برشمرد و بیان کرد: ارائه آموزش با توجه به شرایط کرونایی به صورت مجازی و نیز در برخی رشته‌ها به صورت حضوری با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برنامه‌ریزی و اقدام شده است.

وی با اشاره به بیشترین بازدهی و ایجاد ارزش افزوده صنایع‌دستی با کمترین سرمایه‌گذاری افزود: تلاش می‌کنیم تا با حمایت‌های لازم، در کنار ارائه تسهیلات به فعالان این حوزه زمینه برای توسعه اشتغال در این بخش را فراهم آوریم.

معاون صنایع‌دستی اداره‌کل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل توسعه کارگاه‌های انفرادی و گروهی صنایع‌دستی را مهم دانست و ادامه داد: در سه‌ماهه نخست امسال شاهد توسعه کارگاه‌های انفرادی صنایع‌دستی و صدور و تمدید پروانه تولید انفرادی به تعداد 247 فقره و توسعه کارگاه‌های گروهی و صدور پروانه تولید کارگاهی و جواز تاسیس به تعداد چهار کارگاه بوده‌ایم.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها