موج
کدخبر : ۳۸۴۹۳۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-384937

محمد ایزدیار:

مدیر خدمات آموزشی دانشگاه فردوسی مشهد: بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور، نتایج اولیه آزمون ورودی دانشگاه‌ها در دهه اول مرداد ماه اعلام می‌شود و زمان انتخاب رشته نیمه دوم مرداد و نتایج نهایی، هفته اول شهریور اعلام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمد ایزدیار نماینده تام‌الاختیار سازمان سنجش آموزش کشور در دانشگاه فردوسی مشهد اعلام کرد: رقابت ۳۷ هزار و ۶۴۹ داوطلب ورود به دانشگاه‌ها در گروه آموزشی علوم انسانی و ریاضی و فنی، روز پنجشنبه همزمان با سراسر کشور در ۳۳ حوزه امتحانی و ۲۶ شهرستان خراسان رضوی آغاز شده است.

محمد ایزدیار در ادامه گفت: از این تعداد ۲۷ هزار و ۳۶۸ شرکت کننده آزمون گروه علوم انسانی هستند که ۱۱ هزار و ۸۲۱ تن آنان داوطلب مرد و ۱۵ هزار و ۵۴۷ نفر زن هستند.

 ایزدیار همچنین افزود: کمترین تعداد شرکت کنندگان در آزمون گروه علوم انسانی مربوط به حوزه امتحانی آموزش و پرورش گلبهار با ۱۰۷ شرکت کننده است که ۶۱ نفر آن‌ها زن و ۴۶ نفر مرد هستند.

مدیر خدمات آموزشی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: در آزمون گروه آموزشی ریاضی و فنی استان نیز ۱۰ هزار و ۲۸۱ شرکت کننده حضور دارند که سه هزار و ۵۷۸ نفر آنان مرد و ۶ هزار و ۷۰۳ نفر زن هستند.

 وی افزود: برای این گروه نیز ۳۳ حوزه امتحانی در ۲۶ شهرستان استان در نظر گرفته شده که کمترین تعداد شرکت کننده با یک زن مربوط به حوزه امتحانی آموزش و پرورش میان جلگه و بیشترین شرکت کننده در این رقابت علمی نیز مربوط به دانشگاه خیام با هزار و ۸۰۰ نفر است.

 ایزدیار ادامه داد: از یک میلیون و ۱۱۰ هزار و ۸۱۸ داوطلب ورود به دانشگاه‌ها در ۶۱۰ حوزه امتحانی کشور که طی چهار روز به رقابت خواهند پرداخت سهم استان خراسان رضوی ۱۰۵ هزار و ۵۶۱ داوطلب در ۳۹ حوزه امتحانی است.

 وی گفت: در کلانشهر مشهد ۵۳ هزار و ۱۴۹ داوطلب در ۱۰ حوزه امتحانی شامل دانشگاه‌های فردوسی، امام رضا (ع)، خیام، آزاد اسلامی، پیام نور، دانشکده فنی شهید منتظری، مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی و آموزش و پرورش در گروه‌های مختلف رقابت خواهند کرد.

 ایزدیار در خاتمه تصریح کرد: بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور، نتایج اولیه آزمون ورودی دانشگاه‌ها در دهه اول مرداد ماه اعلام می‌شود، همچنین زمان انتخاب رشته نیمه دوم مرداد تعیین شد و نتایج نهایی هفته اول شهریور اعلام می‌شود.

شایان ذکر است: آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ دانشگاه‌ها در چهار روز متوالی از نهم تا دوازدهم تیر  برگزار می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها