موج
کدخبر : ۳۸۴۱۶۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-384164

سعید خوش‌قامت:

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مشهد بیان کرد: با توسعه کشت این دانه روغنی و استحصال روغن آن در شهرستان، بخشی از روغن مورد نیاز کشور تأمین شده و نیاز به واردات روغن کمتر می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، سعید خوش‌قامت مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مشهد اعلام کرد: امسال بیش از هزار و ۱۰۰ تن دانه روغنی کلزا به ارزش حدود ۱۱۰ میلیارد ریال از مزارع شهرستان مشهد برداشت شده است.

سعید خوش‌قامت در ادامه گفت: سطح کشت کلزا در شهرستان مشهد بیش از هزار و ۵۰۰ هکتار بود که با توجه به خشکسالی و سرمازدگی بیش از هزار هکتار از این مزارع از بین رفت.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مشهد گفت:امسال بیش از هزار و ۱۰۰ تن دانه روغنی کلزا به ارزش حدود ۱۱۰ میلیارد ریال از این اراضی برداشت و خریداری و برای استحصال روغن به کارخانه‌های تولید روغن حمل شد.

خوش قامت همچنین اظهار کرد: توسعه سطح زیر کشت این دانه روغنی به عنوان یک محصول راهبردی در مشهد به عنوان بخشی از برنامه‌های وزارت جهاد کشاورزی در کشور محسوب می‌شود.

وی در ادامه افزود: با توسعه کشت این دانه روغنی و استحصال روغن آن در شهرستان، بخشی از روغن مورد نیاز کشور تأمین شده و نیاز به واردات روغن کمتر می‌شود.

خوش قامت در خاتمه تصریح کرد: کلزا از جمله محصولات راهبردی بخش کشاورزی به شمار می‌رود که حمایت از کشت آن به جای سایر محصولات پرآب بر، مورد توجه جدی قرار گرفته است.گیاه کلزا یکی از گیاهان دانه‌روغنی مهم ، دارای طیف به نسبت وسیعی از سازگاری اقلیمی است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها