موج
کدخبر : ۳۸۴۰۸۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-384088

اعظم حبیبی پور؛

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد با توجه به فرا رسیدن فصل تابستان، نسبت به وقوع آتش سوزی در مراتع و جنگل‌ها با گرم‌تر شدن هوا هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد، اعظم حبیبی پور معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد در این خصوص اظهار داشت: آتش سوزی در طبیعت استان یزد عمدتاً ناشی از سهل انگاری و بی احتیاطی توسط عوامل انسانی مخصوصاً گردشگران است و با توجه به فرارسیدن فصل گرما و افزایش تردد گردشگران و طبیعت دوستان در عرصه های طبیعی احتمال خطر آتش سوزی افزایش می یابد.

وی گفت: جنگل های باغ شادی خاتم به عنوان تنها جنگل طبیعی استان و ادامه جنگل های زاگرس و همچنین منطقه شیرکوه تفت از مناطق آسیب پذیر و حساس محیط زیست به لحاظ وقوع حریق و آتش سوزی می باشند و خطر آتش سوزی در این مناطق بالاست.

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد، افزود: مهم ترین توصیه به شهروندان و طبیعت دوستان این است که نکات ایمنی و مراقبت های لازم در پیش گیری از وقوع آتش سوزی را رعایت و از روشن کردن آتش، رهاکردن سیگار، چوب کبریت و یا هر وسیله قابل اشتعال دیگری در طبیعت خودداری کنند.

حبیبی پور ذکر این نکته را ضروری دانست که درصد بسیار بالایی از آتش سوزی های عرصه ها ناشی از اشتباهات و خطاهای انسانی است. وقتی آتشی در منطقه ای شروع شود با توجه به شرایط طبیعی، امکانات محدود و دشواریهای دسترسی؛ مهار و اطفاء حریق مشکل می باشد. لذا همه ما با اندکی توجه و رعایت نکات ساده می توانیم از وقوع حادثه های ناگوار جلوگیری کنیم و همشهریان می توانند با مشاهده هرگونه علائم آتش سوزی از طریق تلفن گویای 1540 نسبت به اطلاع رسانی اقدام کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها