موج
کدخبر : ۳۸۲۶۱۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-382615

شیخ محمد علی امینی:

عضو هئیت فتوای اهل سنت جنوب گفت: آنچه اهل سنت از رییس جمهور آینده انتظار دارند این است که قانون اساسی را برای همه اقشار جامعه اجرا کند که اگر این امر محقق شود جای هیچ گله و شکایتی نخواهد ماند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، شیخ محمد علی امینی مدیر مدرسه دینی سلطان العلما اهل سنت بندرلنگه و عضو هئیت فتوای اهل سنت جنوب، در برنامه جشن انتخابات هرمزگان تحت عنوان طرح رسانه ای دعوت با اشاره به انتخابات پیش رو عنوان داشت: به عنوان احدی از آحاد جامعه سعی می کنم دین خود را به نظام ملت و کشور ادا کنم.
شیخ امینی گفت: یکی از مصادیق توصیه به حق همانطور که رهبر فرزانه انقلاب به آن اشاره کرده اند، استفاده از حقوقی است که قانون اساسی به تک تک ملت عطا کرده است.
وی عنوان کرد: یکی از این حقوق استفاده از حق انتخاب است، همه ما می توانیم و باید از این حق برای آبادانی کشور و منطقه زندگی خود استفاده کنیم و اگر از این حق قانونی استفاده نکنیم قطعا پشیمان خواهیم شد.
مدیر مدرسه دینی سلطان العلما اهل سنت بندرلنگه و عضو هئیت فتوای اهل سنت جنوب اذعان داشت: استان هرمزگان از نظر وفاق و همدلی میان اهل سنت و تشیع نمونه است ما در مناسبت هایی مثل انتخابات می بینیم که اهل سنت و تشیع در یک ائتلاف و پارلمان و ستاد بایکدیگر همکاری می کنند.
وی خاطرنشان کرد: انتخابات علاوه بر اینکه تجلی جمهوریت نظام است، نماد همدلی و وحدت میان اهل سنت و تشیع است، دشمنان با دیدن این اتحاد دچار یاس و نا امیدی می شوند.
مدیر مدرسه دینی سلطان العلما اهل سنت بندرلنگه و عضو هئیت فتوای اهل سنت جنوب تصریح کرد: اهل سنت و تشیع در رشد و پیشرفت کشور هیچ اختلاف نظری ندارند و تحت تاثیر مغرضانی که قهر با صندوق های رای را تبلیغ می کنند قرار نخواهند گرفت چرا که اگر با صندوق های رای قهر کنند بازنده قهرکنندگان خواهند بود.
شیخ امینی خاطرنشان کرد: خوشبختانه قانون اساسی کشورمان جامع و کامل است، آنچه اهل سنت از رییس جمهور آینده انتظار دارند این است که قانون اساسی را برای همه اقشار جامعه اجرا کند که اگر این امر محقق شود جای هیچ گله و شکایتی نخواهد ماند، دولتی که تشکیل می شود باید به این نکته توجه داشته باشد.
وی عنوان کرد: همه مسئولان نظام مکلف به اجرای عدالت هستند و زمانی که عدالت و قانون اجرا شود حقی از هیچ کسی چه سنی و شیعه، ضایع نخواهد شد.
شیخ امینی گفت: دنبال زیاده خواهی نیستیم، نمی خواهیم مسائل کشور مذهبی شود، سهم اهل سنت اجرای قانون اساسی است، کشور متعلق به همه شهروندان چه مسلمان و چه غیر مسلمان است، همه اقلیت ها باید مورد توجه قرار گیرند.
عضو هئیت فتوای اهل سنت جنوب عنوان کرد: کشور باید با کمک همه شهروندان اداره شود و همه احساس کنند که شهروند درجه یک هستند و احساس شود که دولت و ملت باهم برای دستیابی به ترقی و پیشرفت حرکت می کنند.
شیخ امینی بیان داشت: اگر به دستورات دین نسبت به یکدیگر عمل کنیم قطعا دیوار ها فروخواهد ریخت و خط کشی ها از بین خواهد رفت، توقع ما مانند برادران تشیع ما اجرای کامل عدالت و قانون اساسی است.
وی اضافه کرد: خوشبختانه ملتی داریم که به علما بخصوص علمایی که وابستگی به قدرت ندارند و تنها به دین وابسته هستند نگاهی خوبی دارند، همواره در طول تاریخ از این علما حرف شنوی وجود داشته است.
مدیر مدرسه دینی سلطان العلما اهل سنت بندرلنگه و عضو هئیت فتوای اهل سنت جنوب اظهار داشت: این از نعمت های خداوند متعال است که با شرکت در انتخابات علاوه انتخاب آینده کشور، همدلی و وحدت خود را نشان دهیم.
شیخ امینی گفت: اهل سنت در همه انتخابات ها دوشادوش برادران تشیع نقش پررنگ و موثری را ایفا کردند. در این انتخابات نیز قطعا اهل سنت مشارکت پر رنگ و تعیین کننده ای خواهند داشت.
وی عنوان کرد: اگر رییس جمهور با رای بالای مردم انتخاب شود قطعا برای کار کردن انگیزه بیشتری خواهد داشت و خود را متعهد تر خواهد دانست.
عضو هئیت فتوای اهل سنت جنوب اظهار داشت: علما باید از این اعتماد سو استفاده نکرده و حق را قربانی باطل نکنند، باید در کنار و خیر خواه ملت باشند و خود را فدای حق کنند نه حق را فدای خود و مصلحت خود را قربانی مصلحت جمع کنند.
وی گفت: خوشبختانه همه جامعه به سمت دانایی پیش می رود و همه می توانند عالمانه عمل کنند. اکثر مواقعی که نقدی از من و امثال من می شود از روی دلسوزی و بدون غرض است.
مدیر مدرسه دینی سلطان العلما اهل سنت بندرلنگه تصریح کرد: آنچه برای من ملاک است برای حمایت از کاندیدها برنامه های آن و توانایی اجرای این برنامه ها است و به مسائل دیگر توجهی ندارم. نباید ایده آل گرا باشیم به ویژه در شرایط امروز، گاهی همه برنامه ها محقق نمی شود، به اجرای حداقلی این برنامه ها نیز راضی هستیم.
وی در پایان سخنان خود افزود: نباید از فرد منتخب انتظار معجزه داشت، برای اصلاح شرایط راه طولانی در پیش است در طول یک شب نمی شود شرایط را به ایده آل برسانیم. جوانان باید در انتخابات پیش قدم باشند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها