موج
کدخبر : ۳۸۲۵۱۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-382513

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان:

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: تنها راه برون رفت از بحران کم آبی صرفه جویی است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، هاشم امینی در مراسم آغاز مانور بزرگ مروجین فرهنگ مصرف بهینه آب در 98 شهر و هزار روستای استان اصفهان بیان داشت: با مصرف بهینه و صرفه جویی 15 تا 20 درصدی می توانیم این تابستان سخت را پشت سر بگذاریم.

 وی با اشاره به بحران کم آبی که استان با آن درگیر است، گفت: با وجود آن که در حال حاضر روزانه 13 هزار و 400 لیتر بر ثانیه آب در شبکه توزیع می شود، اما همچنان در تامین آب مشترکین با کمبود مواجه هستیم.

 امینی با بیان اینکه در طول 53 سال گذشته امسال شاهد کمترین میزان بارش نزولات آسمانی بودیم، تصریح کرد: کاهش نزولات جوی و خشکسالی های گذشته سبب ایجاد مشکل در تامین آب و برق در کل کشور شده است؛ مشکلی که تنها راه حل برون رفت از آن صرفه جویی و استفاده بهینه از منابع موجود است.

 وی با اشاره به شیوع بیماری کرونا و افزایش مصرف آب به منظور رعایت بهداشت فردی گفت: همه گیری کرونا و افزایش مصرف آب باعث شده همکاران در بخش توزیع آب شرایط بسیار سخت تری را نسبت به سال های گذشته تجربه کنند؛ به گونه ای که با وجود برنامه ریزی و مدیریت سامانه توزیع، در برخی مناطق شاهد افت شدید فشار آب هستیم.

هاشم امینی با اشاره به این که آب حدود 6 میلیون نفر از هموطنان در سه استان از سد زاینده رود تامین می شود، اظهار داشت: امیدواریم با اتمام سامانه دوم آبرسانی و اضافه شدن آن به مدار بهره برداری بتوانیم بخشی از مشکلات  موجود در توزیع آب را مدیریت و رفع نماییم.

 مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با تاکید بر اینکه تنها راهکار برون رفت از بحران پیش رو مدیریت مصرف است، گفت:  آموزش به شهروندان به صورت مستمر در دستور کار این شرکت است.

 امینی با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت شبکه های اجتماعی برای آموزش و اطلاع رسانی به شهروندان افزود: همه گیری کرونا امکان آموزش و اطلاع رسانی به صورت چهره به چهره را بسیار محدود کرده است؛ اما برای ایجاد آگاهی و حساسیت در شهروندان و تشویق آنها به صرفه جویی و مصرف بهینه، باید از ظرفیت شبکه های اجتماعی استفاده کرد.

به گفته امینی صرفه جویی تنها راه تامین آب برای جمعیت بیش از 4 میلیون نفری استان اصفهان با کمبود آب 3 هزار و 200 لیتر بر ثانیه است.

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان  اصفهان باتقدیر از همکاران سامانه ارتباط با مشتریان 122 و تلاش شبانه روزی کارکنان شاغل در حوزه توزیع آب اظهار داشت: آرامش شرکت مرهون زحمات این عزیزان است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها