موج
کدخبر : ۳۸۱۸۴۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-381845

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بافق، حفظ انفال و صیانت از اراضی ملی و منابع طبیعی را وظیفه همگانی دانست و گفت: همه باید نسبت به این مسئله اهتمام داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، چمران بهارلوئی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بافق در جلسه حفظ حقوق بیت المال شهرستان بافق با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و رئیس قوه قضاییه در لزوم صیانت از منابع طبیعی و انفال، ضمن تاکید بر همکاری و تعامل بیش از بیش دستگاه های دولتی در مقابله با تصرفات غیر مجاز اراضی ملی بیان داشت: باید تمامی دستگاه های ذی ربط در تعاملی سازنده با تخلفات مقابله کرده و با اطلاع رسانی دقیق و بهنگام از بروز تخلفات جدید به طور جدی جلوگیری کنند.

این مقام قضایی اظهار داشت: افرادی که نامه اصلاحات ارضی در رابطه با رفع تداخل اراضی ملی و کشاورزی دارند با مراجعه به کمیسیون رفع تداخلات جهاد کشاورزی می توانند در جهت مرتفع نمودن این مشکل اقدام نمایند.

وی تصریح کرد: دستگاه قضا با هرگونه ساخت و سازهای غیرمجاز، دست اندازی به اراضی ملی و منابع طبیعی برخورد قاطع وقضایی خواهد کرد.

بهارلوئی در رابطه با تصرفات غیر مجاز اراضی ملی توسط تعدادی از روستاییان افزود: با شناسایی و ارزیابی اراضی ملی در محدوده روستاها اقداماتی در رابطه با جلوگیری از دست اندازی به این اراضی در حال اجرا است.

دادستان بافق با بیان اینکه صیانت از حقوق بیت المال را صرفاً مختص دستگاه‌های اجرایی نیست، و ابراز کرد: حفاظت از حقوق بیت المال مربوط به  همه دستگاه ها، نهادها، گروه‌ها و آحاد جامعه است که باید به فراخور وظایف خود، در حفظ انفال، با مسئولیت پذیری اجتماعی ایفای نقش کنند که این یک رسالت بزرگ و یک وظیفه و تکلیف ملی است.

لازم به ذکر است در این جلسه پیگیری صدور اسناد برای املاک دولتی، رفع تصرفات تمامی مناطق  تصرف شده، رفع تداخلات اراضی دولتی و اشخاص حقیقی با توجه به آثار موجود بر روی زمین‌های کشاورزی برخی از روستاها و قصبات حومه شهر و همچنین  شناسایی اراضی دولتی که دارای مشکلات اداری هستند  در دستور کار قرار داشت و مورد بررسی قرار گرفت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها