موج
کدخبر : ۳۸۱۶۹۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-381690

معاون اجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان خبر داد؛

معاون اجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان از تحویل بیش از 5000 جعبه ایمن پر شده به ایستگاه های بازیافت توسط شهروندان در اردیبهشت ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، محمد بدیعی بیان داشت: بر اساس آمار مربوط به اردیبهشت ماه، تعداد 5046 جعبه ایمن پر شده توسط شهروندان به ایستگاه های بازیافت تحویل داده شده که تناژ آن به 841 کیلوگرم رسیده است.

وی افزود: یکی از برنامه های ما در ایستگاه های بازیافت اجرای ساز وکار توزیع و جمع آوری جعبه های ایمن به منظور مدیریت جزء ویژه پسماندهای خانگی است که خوشبختانه شهروندان در این مقوله به خوبی همراه شده اند و با دریافت جعبه های ایمن و پر کردن آن با جزء خطرناک پسماندهای خانگی، مانع از ورود این اقلام به سایر بخش های پسماند شده اند.

معاون اجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان همچنین به دیگر فعالیت های اجرایی سازمان در ماه گذشته اشاره کرده و گفت: در راستای وظیفه ذاتی سازمان مدیریت پسماند برای استانداردسازی فرآیند جمع آوری و پردازش پسماندها و ناظران سازمان در بررسی های میدانی خود در مناطق شهری مختلف، تعداد 10 مورد انبار غیر مجاز شناسایی کرده اند که 3 مورد آن بادستور قضایی پلمپ، 4 مورد با اخذ تعهد محضری اقدام به تخلیه کرده و رسیدگی به 3 انبار غیرمجاز در دادسرای عمومی و انقلاب در جریان است.

بدیعی ادامه داد: همچنین طی گشت زنی و نظارت نیروهای سازمان مدیریت پسماند در اردیبهشت ماه در سطح مناطق 15 گانه تعداد 15 مورد خودروی غیر مجاز و بیش از 15 تن بار شامل انواع پسماندهای خشک توقیف شد.

این مقام مسئول همچنین به اطلاعات دریافتی از طریق سامانه 137 اشاره کرده و گفت: در اردیبهشت ماه، 79 پیام مرتبط با مباحث مدیریت پسماند از طریق سامانه 137 دریافت شده که ناظران سازمان نسبت به بررسی و رفع آن اقدام کرده اند.

به گفته معاون اجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان در ماه گذشته 778 کیلوگرم پسماند الکترونیکی در ایستگاه های بازیافت جمع آوری شده که نشان دهنده مشارکت شهروندان در جداسازی این جزء ارزشمند پسماندها است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها