موج
کدخبر : ۳۸۱۱۰۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-381101

آیین بهره برداری و اعلام رسمی پوشش 100 درصدی سه روستای هدف گردشگری قطرم، شادکام و باجگان در شهرستان بافق به اینترنت پرسرعت و شبکه ملی ارتباطات با حضور فرماندار بافق، بخشدار مرکزی و مسئولان استان و شهرستان به صورت ویدئو کنفرانس با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در روستای شادکام برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد به نقل از روابط عمومی فرمانداری بافق؛ سید مهدی طلایی مقدم فرماندار بافق در این آیین با اشاره به ضریب نفوذ تلفن ثابت و همراه در شهرستان بافق گفت: شهرستان بافق با جمعیتی بالغ بر 50 هزار نفر از 115 درصد ضریب نفوذ تلفن همراه و 31 درصد ضریب نفوذ تلفن ثابت برخوردار است.

سید مهدی طلائی مقدم وضعیت ارتباطات روستایی این شهرستان را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: از 44 روستا و آبادی بالای 20 خانوار، 34 روستا و آبادی دارای ارتباط خانگی و 22 روستا و آبادی از اینترنت پرسرعت بهره مند هستند.

وی گفت: با اجرای پروژه ارتباطات روستایی اخیر و اتصال سه روستای قطرم، شادکام و باجگان به اینترنت پرسرعت امکان دسترسی صدردصی روستاهای بالای 20 خانوار شهرستان بافق به شبکه ملی اطلاعات فراهم شده است.

فرماندار بافق افزود: بیشترین میزان مصرف اینترنت در سطح کشور را مشترکین شهرستان بافق دارند که حرف اول را در کشور می زند و هزینه هایی که این وزراتخانه در این خصوص در شهرستان انجام می دهد به نوعی سرمایه گذاری است و مردم بافق به درستی پاسخگوی این سرمایه گذاری هستند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخشی از سخنان خود با اشاره به اینکه اتفاق بزرگی در استان یزد رخ داده است، گفت: در سال ۹۲ پهنای باند این استان ۶ گیگا بیت بر ثانیه بود که تنها ۴ گیگا بیت آن استفاده می شد در حالی که هم اکنون ۳۲۰ گیگا بیت ظرفیت ایجاد شده که ۵۰ برابر شده و ۱۲۰ گیگا بیت آن استفاده می شود که رشد ۳۰ برابری را هم در این بخش شاهد هستیم.

محمدجواد آذری جهرمی با بیان اینکه مردم یزد فقط استفاده کننده تکنولوژی نیستند‌، افزود: مردم یزد در تولید تکنولوژی نیز سهیم هستند و باید از سرمایه گذاران و توسعه دهندگان یزدی در زیرساخت های ارتباطی نیز قدردانی کرد.

در پایان با دستور وزیر ارتباطات روستاهای قطرم، شادکام و باجگان به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت متصل شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها