موج
کدخبر : ۳۸۰۸۵۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-380857

ابوالفضل مکرمی‌‌فر:

مدیر کل گردشگری خراسان رضوی عنوان کرد: این تسهیلات در قالب کمک‌های فنی اعتباری، اشتغال‌زایی‌ روستایی، اشتغال فراگیر، کمک‌های بلاعوض، تسهیلات کرونایی به هنرمندان حوزه صنایع دستی پرداخت شده است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، ابوالفضل مکرمی‌‌فر مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی بیان کرد: طی یک ‌سال گذشته بیش از ۴۳ میلیارد تومان تسهیلات در قالب ۱۰۰ طرح صنایع‌دستی و تسهیلات کرونایی در قالب ۸۲۴ طرح به صنعتگران این استان اعطا شده است.

ابوالفضل مکرمی‌‌فر همچنین افزود: این تسهیلات در قالب کمک‌های فنی اعتباری، اشتغال‌زایی‌ روستایی، اشتغال فراگیر، کمک‌های بلاعوض، تسهیلات کرونایی به هنرمندان حوزه صنایع دستی پرداخت شده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی ادامه داد: این میزان تسهیلات در راستای ایجاد اشتغال و حمایت از تولیدکنندگان و رونق تولید صنایع دستی به فعالان صنایع دستی پرداخت شده است.

وی تصریح کرد: صنعتگرانی که از تسهیلات ارائه شده بهره مند شده‌اند، در رشته‌هایی مانند تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی، چرم، زیورآلات‌سنتی فعالیت می‌کنند.

مکرمی‌فر اظهارکرد: تسهیلات اعطایی به صنعتگران و فعالان صنایع‌دستی خراسان رضوی از محل منابع مرکز توسعه کسب و کار، صندوق کار آفرینی امید، مشاغل خانگی و سامانه کارا بوده است که امیدواریم امسال همکاری بیشتری را از سوی نهادهای مرتبط با حوزه صنایع‌دستی شاهد باشیم.

مدیر کل گردشگری خراسان رضوی با بیان این‌که در سال جاری تعداد بیشتری از صنعتگران صنایع‌دستی از حمایت‌های مالی بهره مند می‌شوند، افزود: رفع بخشی از مشکلات صنعتگران صنایع‌دستی استان با پرداخت تسهیلات امکان‌پذیر خواهد بود.

مکرمی فر در خاتمه اظهار کرد: امیدواریم با رشد و توسعه صنایع‌دستی گام‌های موثری برای ایجاد فرصت‌های شغلی برداشته شود، هنگامی که این صنعت رو به رشد، جایگاه واقعی خود را در زمینه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی پیدا کند آنگاه می‌توان به عنوان محور توسعه استان از آن بهره‌مند شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها