موج
کدخبر : ۳۸۰۵۱۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-380515

فاطمه حلاج نیا:

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی بیان کرد: ملخ بومی خراسان رضوی، شامل ۲ گونه مراکشی و ایتالیایی است و هر سال اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از طغیان این حشره صورت می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، فاطمه حلاج‌نیا مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی اعلام کرد: رصد و پایش کانون‌های ملخ که احتمال تکثیر جمعیت این حشره و تبدیل به آفت در آن‌ها وجود دارد، در دستور کار جهاد کشاورزی خراسان رضوی قرار دارد و با جدیت در حال انجام است.

فاطمه حلاج‌نیا عنوان کرد: ملخ بومی خراسان رضوی ، شامل ۲ گونه مراکشی و ایتالیایی می باشد و هر سال اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از طغیان این حشره و تبدیل آن به آفت محصولات کشاورزی، در سطح وسیعی از پهنه‌های استان صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: با این وجود، کشاورزان و باغداران نیز در صورت مشاهده تحرک آفت‌گونه جمعیت ملخ، هرچه سریعتر موضوع را به نزدیکترین اداره شهرستانی جهاد کشاورزی اطلاع دهند تا مبارزه موثر برای ریشه‌کنی آفت ملخ بومی انجام شود.

حلاج‌نیا در خاتمه اظهار کرد: ملخ در پی افزایش بارندگی که پس از یک دوره خشکسالی صورت می‌گیرد، به حالت طغیان درمی‌آید و با حمله به مزارع زیان‌های بسیار وارد می‌کنند و سالانه برای تولید هشت میلیون تن انواع محصولات باغی، زراعی و دامی در خراسان رضوی یک میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار زمین زیر کشت ۸۳ نوع محصول می‌رود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها