موج
کدخبر : ۳۸۰۳۷۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-380373

اکبر بهنام جو خبر داد:

استاندار اردبیل گفت: سالن زورخانه ای علی بن ابیطالب (ع) اردبیل با صرف بیش از 800 میلیون تومان به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، اکبر بهنام جو ، استاندار اردبیل همزمان با هفته پهلوانی در جریان بهره برداری از سالن زورخانه ای علی بن ابیطالب (ع) استان گفت: پهلوانان واقعی در اخلاق، معرفت و جوانمردی زبان زد همه مردم هستند و نمونه بارز آن جهان پهلوان تختی که نام ، مرام و منش این پهلوان هیچ گاه از حافظه تاریخ پاک نمی شود.

وی با بیان اینکه پهلوانان واقعی درس مقاومت را به دنیا صادر کردند افزود: جوانانی که علیرغم برتری و قوی بودن ورزشکاران اسراییل را به رسمیت نشناختند و در مقابل آنها حاضر نشدند و همچنین سردار سلیمانی که درس مقاومت و ایثار را به جهان صادر کرد.

استاندار اردبیل تصریح کرد: پهلوان واقعی در بحث ایثار و فداکاری همچون میادین ورزشی جسم و روح خود را ارتقا می دهد در حقیقت لازمه یک جامعه سالم جسم و روح سالم و پر نشاط است.

بهنام جو گفت: اگر ما بتوانیم جسم و روح خود را توام در جامعه و ورزش ارتقا دهیم جامعه سالم تری خواهیم داشت و آسیب های اجتماعی کمتر به سراغ خانواده ها و جوانان خواهد آمد.

وی ادامه داد: یکی از مراکزی که می تواند به نشاط اجتماعی و روح و جسم جامعه کمک کند، ورزش های پهلوانی و زورخانه ای است که با حرکات منحصر بفرد ورزشکاران در گود و آواز خوانی مرشد با شعرهای بسیار زیبای حماسی و تاریخی و مذهبی شور شوق خاصی به جامعه تزریق می شود.

استاندار اردبیل با اشاره به اینکه این ورزش از دیر باز در ایران رایج بوده و همواره تداوم دارد، افزود: با توسعه ورزش های زورخانه ای به توسعه فرهنگ و اخلاق و منش کمک خواهیم کرد و تاثیر این ورزش به تقویت جسم و روح و اعتقاد بیش از سایر ورزش ها است.

بهنام جو ضمن تقدیر از بانیان این ورزش باستانی گفت: ورزش های سنتی و باستانی که بخشی از تاریخ این مرز و بوم است، روز به روز ترویج پیدا می کند و بهره برداری از این سالن و به سازی سایر اماکن ورزشی این می تواند به نشاط اجتماعی وسلامت جامعه تاثیر بسزایی داشته باشد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل نیز ضمن تقدیر از حمایت های استاندار و فرماندار اردبیل گفت: زورخانه علی بن ابیطالب با صرف بیش از ۸۰۰ میلیون تومان به سازی شد و بعد از ۲۰ سال انجام ورزش های زورخانه ای در این محل مجددا در اختیار علاقمندان و هییت ورزش های زوخانه ای قرار گرفت.

سجاد انوشیروانی همچنین از راه اندازی سالن زورخانه ای در شهر خلخال خبر داد و افزود: کارهای عمرانی و اساسی این سالن در شهر خلخال به اتمام رسیده و امسال به بهره برداری کامل می رسد.

در پایان از ورزشکارانی که در میادین مبارزه ورزشکاران اسراییل را به رسمیت نشناخته اند، تجلیل شد و نشان ملی زورخانه ای پهلوانی به استاندار اردبیل تقدیم شد و همچنین از تعدادی ورزشکاران و پیشکسوتان این رشته ورزشی با ارایه لوح سپاس تجلیل بعمل آمد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها