موج
کدخبر : ۳۷۹۷۱۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-379718

هاشم علایی خبر داد:

مدیر کل استاندارد استان اردبیل گفت: بر اساس مصوبات شورای عالی استاندارد از سال 1388 تجهیزات شهربازی و زمین بازی مشمول مقررات استاندارد اجباری هستند.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، هاشم علایی ، مدیرکل استاندارد استان اردبیل ظهر امروز در جلسه کمیته فنی استاندارد اردبیل به اهمیت استفاده هم استانی ها از تجهیزات شهربازی و زمین بازی استاندارد تاکید کرد و گفت: بر اساس مصوبات شورای عالی استاندارد از سال 1388 تجهیزات شهربازی و زمین بازی مشمول مقررات استاندارد اجباری هستند.

وی افزود: تمامی تجهیزات مستقر در شهربازی‌های استان در طول سال و براساس برنامه زمان‌بندی شده، توسط شرکت‌های بازرسی فنی تایید صلاحیت شده سازمان ملی استاندارد ایران مورد بازرسی فنی قرار می‌گیرند.

مدیر کل استاندارد استان اردبیل تصریح کرد: هم‌اکنون تعداد ۲۹۰ مورد تجهیزات شهربازی در استان اردبیل وجود دارد که از این تعداد ۱۶۸ مورد نیز غیرفعال بوده و از ۱۲۲ مورد باقی مانده 83 مورد دارای مجوز بهره برداری معتبر از شرکت بازرسی فنی تائید شده است و مابقی در حال استاندارد سازی می باشد و از مالکان تعهد نامه مبنی بر عدم بهره برداری از تجهیزات تا زمان دریافت تائیدیه ایمنی اخذ می گردد.

علایی با بیان اینکه در سال گذشته تعداد 227 تجهیز شهربازی توسط شرکت های بازرسی فنی مورد بازرسی قرار گرفته است گفت: این بازررسی ها برای حفظ سلامت مردم و افزایش ضریب ایمنی توسط شرکت های مزبور انجام شده است.

وی بر لزوم استاندارد سازی تجهیزات شهربازی فاقد مجوز بهره برداری توسط مالکان و جلوگیری از فعالیت تجهیزات مذبور توسط شهرداران تاکید کرد.

دبیر شورای استاندارد استان اردبیل در ادامه ضمن تقدیر از جدیت و پیگیری دادگستری استان در خصوص استانداردسازی، نظارت و بازرسی تجهیزات شهربازی و زمین‌های بازی فعال در استان افزود: علیرغم اعلام ضرورت اخذ گواهی ایمنی به شهرداری‌ها، اکثر تجهیزات مستقر در زمین‌های بازی استان فاقد مجوز بهره برداری هستند، انتظار می‌رود جهت جلوگیری از هرگونه حوادث احتمالی و به منظور حفظ ایمنی و سلامت شهروندان، شهرداری‌های استان از فعالیت زمین‌های بازی فاقد مجوز بهره برداری ، اکیداجلوگیری به عمل آورند.

علای افزود: در صورت بهره برداری غیر مجاز از تجهیزات زمین بازی فاقد گواهی نامه ایمنی ، تمامی مسئولیت ها مربوط برعهده شهرداران خواهد بود .

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها