موج
کدخبر : ۳۷۹۶۵۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-379652

در راستای پیشگیری از ویروس کرونا؛

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: بیماران سرطانی تحت درمان جهت ثبت نام واکسیناسیون کرونا به مرکز درمانی امید واقع در مجتمع آموزشی، پژوهشی و درمانی پیامبر اعظم (ص) بندرعباس مراجعه کنند تا در طی روز های آینده بر علیه بیماری کرونا واکسینه شوند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، حسین فرشیدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، اظهار کرد: یکی از راههای مبارزه با ویروس کووید ۱۹ واکسیناسیون درصد بالایی از جمعیت است؛ اگر درصد واکسیناسیون همگانی از ۷۰ درصد تجاوز کند، بخش بسیار زیادی از این حلقه انتشار بیماری را می توانیم در سطح استان کنترل کنیم.

وی افزود: طرح واکسیناسیون کووید ۱۹ در استان از افراد با سنین بالا آغاز شد؛ افراد بالای ۸۰ سال تقریبا همه واکسینه شدند و کسانی که واکسن دریافت نکرده اند به دلایل مختلف خودشان جهت تزریق واکسن حاضر نشدند و در این طرح شرکت نکردند.

فرشیدی بیان کرد: تزریق واکسن به افراد ۷۵ سال به بالا نیز به اتمام رسیده ۷۰ ساله ها نیز در حال دریافت واکسن هستند.

وی با اشاره به شلوغی محل تزریق واکسن در روز یکشنبه دوم خرداد گفت: به دلیل اختلال در سامانه ارسال پیامک نوبت دهی واکسن، که قرار بود ۲۲۰ نفر پذیرش شوند همزمان ۴۹۹ نفر مراجعه کردند و همکاران ما در صبح یکشنبه با جمعیت بالایی از مراجعه کنندگان مواجه شدند که جا دارد از این بابت از سالمندانی که ساعاتی جهت تزریق واکسن در انتظار بودند و معطل شدند عذر خواهی کنم.

فرشیدی اظهار کرد: جهت رفاه حال مراجعین تصمیم بر این شد واکسیناسیون در مراکز خدمات جامع سلامت صورت نگیرد و این مراکز به کارهای روزانه که شامل رسیدگی به نوزادان، کودکان، مادران و زنان باردار می باشد بپردازند و انجام واکسیناسیون نیز بر عهده تیم های دیگر بهداشتی باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ابراز کرد: هم اکنون ۲ مرکز در بندرعباس جهت تزریق واکسن فعال است که تا پایان هفته ۴ مرکز دیگر به این مراکز اضافه خواهند شد؛ به افراد واجد شرایط از طریق سامانه سیب توسط یک پیامک جهت دریافت واکسن اطلاع رسانی می شود.

وی بیان کرد: شهروندان حتما پس از دریافت پیامک به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند و تاریخ و ساعتی که در متن پیامک ذکر شده است را مد نظر قرار دهند؛ با همکاری همکاران بهداشتی تمام تلاش خود را بکار بسته ایم که تا پایان هفته تعداد مراکز را افزایش دهیم تا کمتر باعث معطلی مراجعین شود.

فرشیدی با بیان اینکه اگر بتوانیم تا پایان هفته واکسن افراد ۷۰ سال به بالا را به اتمام برسانیم در مرحله بعد تزریق واکسن به سنین ۶۵ سال را آغاز خواهیم کرد؛ لذا افراد جامانده از واکسیناسیون چه افراد سنین مختلف و چه بیماران خاص در اولین فرصت به مراکز مراجعه و نوبت واکسن را دریافت کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان خاطرنشان کرد: بیماران سرطانی تحت درمان جهت ثبت نام واکسیناسیون کرونا به مرکز درمانی امید واقع در مجتمع آموزشی، پژوهشی و درمانی پیامبر اعظم (ص) بندرعباس مراجعه کنند تا در طی روز های آینده بر علیه بیماری کرونا واکسینه شوند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها