موج
کدخبر : ۳۷۹۵۶۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-379560

رئیس سابق دادگستری شرستان تفت، با اشاره به ییلاقی بودن این حوزه قضایی، گفت: حجم زیادی از پرونده های دادگستری شهرستان تفت مربوط به اراضی ملی و منابع طبیعی است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، مهدی زارعی رئیس سابق دادگستری شهرستان تفت در آیین معارفه رئیس جدید دادگستری شهرستان تفت، ضمن ارائه گزارشی از دوران تصدی خود، افزود: پرونده های منابع طبیعی این حوزه قضایی در سال 98 حدود 143 پرونده بوده اما این تعداد در سال ۹۹ به 215 فقره افزایش یافته که یکی از دلایل آن، افزایش قیمت زمین یا اجرای طرح کاداستر بوده است.

وی اظهار داشت: روند ورودی پرونده های حقوقی در این حوزه قضایی، از سال ۹۷ تا ۹۹ افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته بدین صورت که در سال ۹۹ حدود ۲ هزار پرونده حقوقی در دادگستری تشکیل شده است.

این مقام قضایی به روند افزایشی پرونده های حقوقی در این شهرستان اشاره کرد و گفت: این موضوع بر لزوم ایجاد یک شعبه حقوقی در شهرستان تفت جهت کاهش اطاله دادرسی و تسریع در احیای حقوق مردم دلالت دارد.

وی مشکل کمبود فضای فیزیکی را یکی از مشکلات مهم این حوزه قضایی عنوان کرد و بیان داشت:این مشکل با توجه به پیگیری های مستمر سرانجام در سفر رئیس قوه قضاییه مورد تصویب قرار گرفت و کلنگ توسعه این ساختمان به زمین خورد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها