موج
کدخبر : ۳۷۹۲۳۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-379233

کاظم فرهمند:

قائم مقام معاون دانشگاه علوم پزشکی مشهد عنوان کرد: واکسیناسیون اتباع خارجی در خراسان رضوی آغاز شده و این استان با ۳۵۰ هزار جمعیت پناهنده و مهاجر خارجی دومین استان کشور محسوب می شود.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، کاظم فرهمند قائم مقام معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: واکسیناسیون کرونای ۳۰۰ هزار تبعه خارجی دارای پرونده سلامت زیرپوشش این دانشگاه در خراسان رضوی در حال انجام است.

کاظم فرهمند در ادامه افزود: واکسیناسیون اتباع خارجی در خراسان رضوی آغاز شده و در مرحله اول آن دسته از اتباع خارجی که در مراکز بهداشت پرونده سلامت دارند، واکسن دریافت می کنند.

وی ادامه داد: اتباع خارجی با توجه به زمانبندی رده‌های سنی که اکنون ۷۵ و ۸۰ سال به بالاست، واکسن دریافت می کنند.

قائم مقام معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: برنامه واکسیناسیون سایر اتباع خارجی در خراسان رضوی هم که پرونده سلامت ندارند، اعلام خواهد شد.

کاظم فرهمند در خاتمه عنوان کرد: واکسیناسیون اتباع خارجی بر اساس زمانبندی سند ملی واکسیناسیون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با هدف ایمنی این جمعیت و پیشگیری از انتقال ویروس جهش یافته کرونا در خراسان رضوی انجام می شود.

شایان ذکر است ‌خراسان رضوی با ۳۵۰ هزار جمعیت پناهنده و مهاجر خارجی دومین استان کشور از این نظر به شمار می رود و بیشتر مهاجران خارجی و پناهنده در خراسان رضوی تبعه افعانستان هستند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها