موج
کدخبر : ۳۷۸۹۷۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-378970

مدیرکل بنادر مازندران خبر داد:

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان مازندران از آغاز به کار خانم کوثر صادقی منفرد به عنوان نخستین بانوی ملوان ایرانی در دریای خزر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، محمد تقی انزان پور با اعلام این خبر اظهار داشت: ملوان کوثر صادقی منفرد، درس خوانده دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر است که پس از گذراندن دوره های آموزش دریانوردی ،توانسته بر روی کشتی خود را محک بزند.

وی ادامه داد: این بانوی ایرانی جوان و پرانرژی که مراحل آموزش خود را در بوشهر گذرانده است در بندر فریدونکنار به عنوان ملوان، کار خود را در کشتی سپهر آرتین متعلق به شرکت کشتیرانی دریای خزر آغاز کرد.

ملوان کوثر صادقی منفرد نیز با بیان اینکه متولد سال ۱۳۷۸ و از استان زنجان است گفت: جنسیت نمی‌تواند مانع رسیدن به اهداف باشد و هدفم از ورود به این عرصه تابو شکنی بود برای اینکه شغل ها از جنسیتی بودن خارج شوند.

وی با اشاره به اینکه دوره های آموزش دریانوردی سختی های خاص خودش را دارد و به همین دلیل در کشور ما تعداد محدودی خانم وارد این عرصه شده اند افزود: دریانوردی شغل خیلی سختی می تواند باشد ولی ما خانم ها از پس آن بر خواهیم آمد.

ملوان صادقی منفرد تصریح کرد: سمت من روی این کشتی کارآموز است که شامل کارهای فیزیکی و دفتری می شود و تمام تلاش خود را جهت پیشرفت در کار خود انجام می‌دهم تا بتوانم روزی کاپیتان (ناخدا) کشتی شوم و تا آن زمان دست از تلاش بر‌نمی دارم.

به گزارش موج مازندران، دشواری‌های کار در کشتی آن هم وسط دریا می‌تواند بخش جدیدی از زندگی برای ملوان صادقی منفرد باشد؛ کار بدنی دشوار و دوری چندماهه از خانواده و البته شرایط ویژه زندگی بر روی کشتی می‌تواند از جمله چالش‌های پیش‌روی وی باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها