موج
کدخبر : ۳۷۸۶۶۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-378664

مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد خبر داد:

مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد از رصد و پایش 28 فروشگاه سموم نباتی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، محمد هادی زاده با اشاره به نقش مدیریت صحیح مصرف کود شیمیایی و سموم در تولید غذای سالم و کاهش آلودگی های زیست محیطی اظهار داشت: در یک اقدام مشترک برای پایش واحدهای فروش سموم نباتی، اداره صنعت، معدن و تجارت،‌ واحد حفظ نباتات و حراست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد در گشت مشترک به بازدید از فروشگاه های عرضه سموم نباتی این شهرستان پرداختند.

وی ادامه داد: هدف از این پایش ، جلوگیری از تولید و توزیع سموم ثبت نشده و تاریخ گذشته است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد با بیان اینکه در این شهرستان 30 فروشگاه عرضه سموم نباتی بخش تعاونی و خصوصی وجود دارد، گفت: در این بازدید، کارشناسان 28 واحد فروش و عرضه سموم و آفت کش ها را در سطح شهر مورد پایش قرار دادند.

وی افزود: هرگونه تغییر در بسته بندی، دخل و تصرف در محتوا و برچسب سموم ممنوع بوده و درج تاریخ تولید و انقضا بر روی بسته بندی الزامی است.

هادی زاده بیان داشت: در این پایش وضعیت حضور مسئول فنی در فروشگاه، ثبت اطلاعات کامل فروش سموم، فروش سموم بدون نسخه گیاهپزشکی، خرید سموم از شرکت های پخش مجاز، عدم وجود سموم تاریخ منقضی در فروشگاه، ثبت اطلاعات در سیستم مانیتورینگ سموم، عرضه و میزان فروش سموم و آفت کش ها،‌ بررسی وضعیت محیطی و نحوه مدیریت ‌سموم فاسد سنواتی مورد بررسی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: فروش سموم تاریخ گذشته ممنوع بوده و توزیع کنندگان موظفند از توزیع آن خودداری نمایند و در صورت مشاهده برخورد قانونی خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها