موج
کدخبر : ۳۷۸۴۰۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-378404

معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از اتمام تعمیرات یدکش پر قدرت شهید حقگو در محل سرسره تعمیراتی بندر شهید رجایی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، محمدرضا پور‌رجبی معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان اظهار داشت: یدک کش شهید حقگو که به منظور حفظ و تمدید گواهینامه های موسسه رده بندی و انجام تعمیرات اساسی و زیر آبی هفتم اردیبهشت ماه سال جاری بر روی سرسره تعمیراتی بندرشهید رجایی قرار گرفته بود پس از رفع نواقص در روز بیست سوم اردیبهشت و همزمان با عید سعید فطر به آب اندازی و وارد چرخه عملیاتی شد.
معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان طول این یدک کش را حدود سی متر، عرض آن را نه متر و چهل سانتی متر، ارتفاع آن را چهار متر و هشتاد سانتیمتر با آبخور حدود چهار متر و بیست سانتیمتر  اعلام کرد.
وی افزود: این شناور با برخورداری از سیستم مانور موسوم به زد درایو قادر است به تمام جهات نیرو وارد کرده ودر عملیات مقابله با آتش، آلودگی و همچنین پهلودهی و جدا سازی  کشتی‌ها ایفا نقش کند. 
به گفته پورجبی در سال گذشته ۳۰ فروند شناور با کاربری های مختلف در این اداره کل و دیگر کشتی سازی های استان تعمیر و به ناوگان خدمات دریایی جنوب کشور محلق شدند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها