موج
کدخبر : ۳۷۸۰۹۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-378098

مدیرعامل انجمن خانواده ناشنوایان اصفهان گفت: در جامعه اسلامی ما بر اساس تفکرات دینی و اخلاقی انسانها را اشرف مخلوقات می نامند.

آیگین عباسی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، اظهار داشت: خالق هستی بر اساس حکمت و مصلحت بعضی از انسانها را دچار محدودیت یا نقص عضو قرار داده تا از این محدودیت ها فرصتی بیابند برای نشان دادن توانایی های منحصر بفردشان،  میتوان این افراد را اقلیتی از جامعه دانست، افراد ناشنوا و کم شنوا هم اقلیتی هستند که از نعمت شنوایی محرومند و زبانی متفاوت دارند، گویا هستند اما با دستهای شان...

وی اضافه کرد: متاسفانه جامعه ما این تفاوت ها را هنوز درک نکرده و نمی دانند و یا نمی خواهند بپذیرند که این تفاوتها وجود دارد و بایستی به آن احترام بگذارند. متاسفانه عدم آگاهی جامعه از لحاظ ذهنی نسبت به اقلیت ناشنوایان باعث شده تا بارها در برنامه های مختلف صدا و سیما و رسانه ها و حتی مسئولین از ادبیات نادرست نسبت به  ناشنوایان استفاده نمایند یا برای خنداندن دیگران ادای ناشنوایان را در آورند.

عباسی ادامه داد: در دنیای امروز که تکنولوژی و فضای مجازی نقشی ارزنده دارد و بایستی در جهت فرهنگسازی دیدگاه جامعه نسبت به معلولین و ناشنوایان گام بردارد متاسفانه عده ای که ادعای هنرمندی دارند و در فضای مجازی خصوصا اینستاگرام دنبال کننده های زیادی دارند برای خنداندن دیگران ناشنوایان و حتی مترجمان زبان اشاره را با اداهایشان به تمسخر می گیرند. و با این کارهای شان باعث آزردگی خاطر عزیزان ناشنوا و کم شنوا می شوند.

مدیر عامل ناشنئایان در اصفهان

وی تصریح کرد: نمی دانیم وجدان اخلاقی و انسانی این افراد از کجا نشات گرفته است که ناشنوایان را اسباب خنداندن می دانند؛ حقیقتا این افراد به شدت دچار فقر فرهنگی و نیازمند آموزش هستند. از همه افرادی که در فضای مجازی خصوصا اینستاگرام پیچ دارند یا فعال هستند می خواهیم ضمن محکوم کردن این حرکت ناپسند اقدام نمایند تا الگویی شود برای بقیه به اصطلاح هنرمند و محبوب!!

مدیرعامل انجمن خانواده ناشنوایان اصفهان گفت:  امیدواریم روزی برسد که جامعه انسانها را فارغ از محدودیت ها و معلولیت ها به عنوان یک شهروند با تفاوت های شان بپذیرند و برای آنان احترام قائل شوند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها