موج
کدخبر : ۳۷۷۸۸۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-377888

شهره شاهرودی:

معاون اجتماعی بهزیستی خراسان رضوی عنوان کرد: بخشی از این تقاضاها، نشان‌دهنده‌ میزان ناباروری در برخی شهرستان‌های استان است و این تعداد کودک واگذارشده نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن، کاهش داشته است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، شهره شاهرودی معاون اجتماعی بهزیستی خراسان رضوی عنوان کرد: در یک سال گذشته ۲۹۸ کودک در خراسان رضوی به فرزندخواندگی داده شده‌است، ۵۰ مورد از این کودکان، از فرزندان مقیم مراکز شبانه‌روزی بوده‌اند، همچنین تعداد فرزندان معلول یا دارای بیماری سخت، در بین واگذاری‌های پارسال ۶ مورد بوده که یکی از آنها دچار اختلال دو جنسیتی جسمی بوده است.

شهره شاهرودی در ادامه گفت: در سال گذشته ۲۱۰ فرزدخواندگی غیرقانونی نیز در استان ثبت شد که پس از طی مراحل قانونی و اثبات عدم ربوده یا خریداری شدن کودک از سوی خانوده‌ها توسط مراجع قضایی، اداره بهزیستی فرزندخواندگی این کودکان را به خانواده‌ها مذکور محول می‌کند و این تعداد کودک واگذارشده نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن، کاهش داشته است.

معاون اجتماعی بهزیستی خراسان رضوی با بیان این‌که در حال حاضر ۵۰۰ نفر پشت نوبت فرزندخواندگی در خراسان رضوی  قرار دارند گفت: یکی از مدارک مورد نیاز تقاضای فرزندخواندگی، گواهی نازایی است به همین دلیل متقاضیان شهرستان‌هایی که نازایی بیشتری در آنها وجود دارد بیشتر است.

شاهرودی گفت: بخشی از این تقاضاها، نشان‌دهنده‌ میزان ناباروری در برخی شهرستان‌های استان است که علت آن باید توسط محققین، بررسی شود و شهرستان‌های نیشابور، خواف، مشهد، سرخس و فیروزه که معادن، تأسیسات نیروگاهی و صنعتی فعال هستند تعداد بیشتری متقاضی فرزندخواندگی با مدارک نازایی مراجعه می‌کند در حالی که در شهرستان‌هایی با شرایط جمعیتی مساوی، تعداد بسیار کمتری تقاضا وجود دارد.

وی همچنین افزود: با اصلاحات آیین‌نامه‌ای و راه‌اندازی سامانه‌ فرزندخواندگی که در سال‌های گدشته انجام شده، اکنون اگر خانواده‌ای از نظر ضوابط بدون مشکلی بوده و فرزند مورد نظر او هم در بهزیستی موجود باشد کل روند ۴ ماه طول خواهد کشید.

شاهرودی در انتها تصریح کرد: کرونا در خراسان رضوی، در تمام بخش‌های خدمات، محدودیت ایجاد کرده، همچنین بر فرایند واگذاری فرزندان نیز تاثیر داشته و تعداد واگذاری‌ها را کاهش داده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها